gulcan gulcan September 25, 2017 No Comments

KOSGEB İzmir Güney HMM Mustafa ÇANAKÇI’yı Ziyaret Ettik

ESSİAD’ı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Hakan SEMERCİ, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Güray KORUN, Yönetim Kurulu Üyesi Ömer BARLAS ve Genel Sekreter Aylin GEL, KOSGEB İzmir Güney Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa ÇANAKÇI’yı ziyaret ederek güncel KOSGEB destekleri ve dernek faaliyetleri hakkında görüşme gerçekleştirdi.

gulcan gulcan September 21, 2017 No Comments

T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen UR-GE Projemiz kapsamında düzenlediğimiz ESSİAD Yaz Okulu Eğitim Programı devam ediyor.

ESSİAD-ENSİA işbirliğinde düzenlenen Yaz Okulu Eğitim Programının üçüncüsü olan “Stratejik Planlama Eğitimi” Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirildi. ENSİA Genel Koordinatörü Kazım SAVER tarafından sunumu gerçekleştirilen eğitimde stratejik planlama kavramı, stratejik planlamanın önemi, uygulama adımları vb. konularda katılımcılara bilgi aktarıldı.

gulcan gulcan September 14, 2017 No Comments

T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen UR-GE Projemiz kapsamında Çınarlı MTAL’da “Ticari Soğutma” Eğitimimiz gerçekleştirildi. Fevzi BALKAN, Günay SERBEST ve Ayhan ÖZGEN’in sunumları ile gerçekleştirilen eğitimde; evaportatörlü sistemler, soğuk muhafaza, buz yapıcılar, dağıtım sistemli soğutucular, paket tipi likit chillerler ve sistem uyguları hakkında katılımcılara bilgi aktarıldı.

gulcan gulcan September 12, 2017 No Comments

ESSİAD-ENSİA İşbirliğinde “Proje Yönetimi Eğitimi” Düzenlendi

T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen UR-GE Projemiz kapsamında düzenlediğimiz ESSİAD Yaz Okulu Eğitim Programı devam ediyor.

ESSİAD-ENSİA işbirliğinde düzenlenen Yaz Okulu Eğitim Programının ikincisi olan “Proje Yönetimi Eğitimi” Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirildi. ENSİA Genel Sekreteri Zeliha SİLLELİ ÜNAL tarafından sunumu gerçekleştirilen eğitimde Proje Yönetimi metodolojisinin anlaşılması, bir fikrin nasıl projeye dönüştürülebileceğinin öğrenilmesi, proje yönetirken iletişim ve işbirliğinin nasıl yönetilmesi gerektiğinin öğrenilmesi konularında katılımcılara bilgi aktarıldı.

gulcan gulcan August 29, 2017 No Comments

ESSİAD – ENSİA İşbirliğinde “Toplam Kalite Yönetimi Eğitimi” Düzenlendi

ESSİAD’ın T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın 2010/8 sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Tebliği kapsamında desteklenen UR-GE Projesi kapsamında, ESSİAD – ENSİA işbirliğinde düzenlenen Yaz Okulu Eğitim Programının ilki olan “Toplam Kalite Yönetimi Eğitimi” Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirildi. ENSİA Genel Koordinatörü Kazım SAVER ve ENSİA Genel Sekreteri Zeliha SİLLELİ ÜNAL tarafından sunumu gerçekleştirilen eğitimde kalitenin tarihçesi, kalite boyutları, toplam kalite yönetiminin tanımı ve uygulama alanları hakkında bilgiler katılımcılar ile paylaşıldı.

gulcan gulcan August 17, 2017 No Comments

Türk Eximbank Toplantısı’nda Yer Aldık

86. İzmir Enternasyonal Fuarı Programı kapsamında; 17 Ağustos 2017 tarihinde Swiss Otel Konferans Salonu’nda Türk Eximbank Genel Müdürü Sayın Adnan Yıldırım’ın katılımları ile “Türk Eximbank Tanıtım Toplantısı” gerçekleştirildi.

ESSİAD temsilen Genel Sekreter Aylin GEL’in katıldığı ve ESSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Metin AKDAŞ’ın da yer aldığı toplantıda; Eximbank’ın genel faaliyetleri, ihracat yapan firmalara yönelik tüm kredi programları, ihracat yapan/yurt dışında yatırım yapan müteahhit firmalara yönelik tüm uluslararası kredi programları/alıcı kredileri ve ihracat yapan firmalara yönelik tüm sigorta programları hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

gulcan gulcan August 11, 2017 No Comments

ESSİAD, Üye ve Sektör Firmalarını Ziyarete Devam Ediyor

Ziyaret programı çerçevesinde ESSİAD Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımları ile Aksal İklimlendirme Mutlu ALTUĞ, Ekrem Evren Mühendislik Ekrem EVREN, Net Soğutma Hasan ALTINEL, Dinamik Isı Aslı AKDAŞ ve Tunç Tesisat Begüm TUNÇ ziyaret edildi ve dernek faaliyetleri ve güncel projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

 

Tunç Tesisat

Ekrem Evren Mühendislik

Dinamik Isı

Aksal İklimlendirme

Net Soğutma

gulcan gulcan August 11, 2017 No Comments

Yaklaşık Sıfır Enerjili Binalar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Açıldı

Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından kurulan, 600 işçi, 120 tasarımcı ve 180 inşaat sektörü temsilcisine eğitim vermeyi planlayan “Yaklaşık Sıfır Enerjili Binalar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi” hizmete açıldı. Avrupa Birliği Horizon 2020 Araştırma ve Teknolojik Gelişim programları desteği ile kurulan merkezin açılışı 20 Haziran 2017 günü Ege Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde gerçekleştirildi.

Merkezin açılışına Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Süheyda ATALAY, Train-To-NZEB Proje Yöneticisi Prof. Dr. Türkan GÖKSAL ÖZBALTA, İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Selim ALTUN, akademisyenler, partner ülke yetkilileri, öğrenciler, konuklar ve ESSİAD’ı temsilen EHİS LAB Proje Koordinatörü Ayşegül SEVER MENKÜ katıldı.

Türkiye, Bulgaristan, İrlanda, Almanya, Çek Cumhuriyeti ve Romanya’dan 12 partnerin yer aldığı projenin hedefi, inşaat sektörüne yaklaşık sıfır enerjili binalara yönelik teorik ve pratik eğitim verilerek, yetiştirilen uzmanlar sayesinde bu alanda işlevsel bir ağ kurulmasıdır. ESSİAD’ın da üyesi olduğu, EBSO Enerji ve Enerji Verimliliği Çalıșma Grubu’na gelen talep doğrultusunda kurulan, alt çalıșma grubu, proje kapsamında verilecek eğitim içeriklerinin ve pratik uygulama sahasının olușturulması için sektörel deneyim ve bilgi aktarımı konusunda çalışmalarda bulundu. Sektör katkıları ile oluşturulan merkezde üyelerimizden Eneko’nun da cihazları yer aldı.