gulcan gulcan January 3, 2018 No Comments

Vefat ve Başsağlığı

Mütevelli Heyeti Üyesi olduğumuz ISKAV’ın kıymetli Yönetim Kurulu Başkanı, üyemiz Systemair HSK’nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, sektörümüzün değerli duayeni Vural EROĞLU 28.12.2017 tarihinde geçirdiği ani kalp krizi ile vefat etti.

Aslen Kilisli olan Vural EROĞLU, iklimlendirme serüvenine İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) aldığı makina mühendisliği eğitimi ile devam etti. Okul hayatından itibaren girişimci yapısıyla ön plana çıkan Eroğlu, 40 yılı aşkın süredir iklimlendirme ve havalandırma sektörüne emek vermeye devam ediyordu.

Sektörün Türkiye’deki gelişimine tanıklık eden Eroğlu, kendi firması olan HSK’yı 1981 yılında kurdu. Avrupa’nın önemli firmalarından olan Systemair ile 2012 yılında yollarını birleştiren HSK, kendi öz kaynaklarına ek olarak EBRD (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası) kredisi ile beraber 15 milyon Euro’luk yatırım yaparak 2017 yılında yeni fabrikanın açılışını gerçekleştirdi. Sanayici, işadamı ve makina mühendisi kimliği ile tanınan Eroğlu TOBB İklimlendirme Meclisi Üyesi olarak sektöre katkı vermeye devam ediyordu.

Ani ölümü ile iklimlendirme sektörü ve iş dünyasında büyük acı yaşatan Eroğlu’nun cenazesi 29.12.2017 tarihinde Zincirlikuyu Camii’nde kılınan öğle namazını takiben Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi.

ESSİAD ailesi olarak Vural EROĞLU’na Tanrı’dan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sektörümüze başsağlığı dileriz.

gulcan gulcan December 19, 2017 No Comments

İmas ve Aera Fabrikalarını Ziyaret Ettik

ESSİAD’ın T.C. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen Okuldan İşe Projesi kapsamında Pancar OSB’de yer alan İmas ve Aera fabrikalarına teknik gezi düzenlendi. Ege Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin yoğun ilgi ve katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte, öğrenciler fabrikaların üretim süreci ve istihdam olanakları ile ilgili bilgi sahibi oldular.

ESSİAD Okuldan İşe Projesi, T.C. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenmektedir.

gulcan gulcan December 19, 2017 No Comments

KOSGEB Destekli MCE 2018 Yurt Dışı İş Gezisi ve Fuar Programı Hk.

Sektörümüzün Avrupa’da düzenlenen önemli fuarlarından biri olan Mostra Convegno Expocomfort (MCE) 2018 Fuarı’na özel KOSGEB destekli yurtdışı iş gezisi ve fuar programı düzenlenmesi planlanmaktadır. Katılım koşulları ve detaylar hakkında ESSİAD’dan bilgi alabilirsiniz.

gulcan gulcan December 14, 2017 No Comments

Çınarlı MTAL’da Sektör Sunumu Gerçekleştirildi

ESSİAD’ın T.C. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen Okuldan İşe Projesi kapsamında Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Bölümü sektör sunumu gerçekleştirildi. ESSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ömer BARLAS, Genel Sekreter Aylin GEL, Lazer Soğutma Onur UZUNOĞLU’nun katıldığı ve sektörümüzün tanıtımının yapıldığı etkinlikte özgeçmiş hazırlama, kariyer belirleme, sektörel hedefler ile ilgili detaylı bilgiler paylaşıldı.

ESSİAD Okuldan İşe Projesi, T.C. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenmektedir.

gulcan gulcan November 29, 2017 No Comments

ESSİAD Öğle Buluşması Gerçekleştirildi

ESSİAD’ın gelenekeselleşen Öğle Buluşması etkinliğinin altıncısı, 28 Kasım 2017 tarihinde TARKEM Yönetim Kurulu Başkan Vekili Uğur YÜCE’nin katılımları ile Hilton Garden Inn Otel’de gerçekleşti. Yüce’nin İzmir Kent Merkezi hakkında bilgi ve deneyimlerini paylaştığı etkinliğe ESSİAD Üyeleri yoğun ilgi gösterdi.

Etkinlik, Yönetim Kurulu Başkanı Hakan SEMERCİ’nin katılımcılara ESSİAD faaliyetleri ve yürütmüş olduğu projelerden bahsettiği açılış konuşması ile başladı. Konuşmasında ESSİAD’ın Okuldan İşe Projesi hakkında bilgi veren Semerci, proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlerin mesleki eğitim almış öğrencilerin sektörde istihdamının sağlanması ve öğrencilere sektörün tanıtılması için önemli bir fırsat olduğunun altını çizdi.

Semerci’nin konuşması sonrasında mikrofonu devralan ve Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş (TARKEM)’nin yürüttüğü faaliyetlerden bahseden Yüce,  TARKEM’in İzmir’in gelişimine gönül vermiş, iş dünyasının önemli isim ve şirketlerinin de aralarında bulunduğu 116 kurucu ortak tarafından, kent değerlerini korumak ve geliştirmek için sosyal sorumluluk bilinci ile oluşturulduğunu ve TARKEM, Tarihi Kemeraltı Bölgesi’nin çöküntü alanlarında mekan karakterine bağlı olarak, gerekli rehabilitasyon-yenileme politikalarını üreterek toplumsal yaşam ve mekan standartlarının yükseltilmesi ve iyileştirilmesine katkı sağlayacağını vurguladı.

TARKEM’in yaklaşık 3 yıl içerisinde tamamen halka açılarak kurumsallaşacağını, bu planlamaların İzmir’deki üniversitelerin mimarlık fakülteleri ve şehir planlamacıları ile ortaklaşa yapıldığını belirtti. Başarının altında yatan sırrın akıllı hareket etme ve stratejik planlama olduğunu belirten Yüce, İzmir Kent Merkezi çalışmalarında gelinen noktayı katılımcılar ile paylaştı. Konuşması sonrasında, Uğur YÜCE’ye ESSİAD’a ve sektörümüze katkılarından dolayı ESSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan SEMERCİ tarafından plaket verildi.

Aynı etkinlikte, ESSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan SEMERCİ tarafından Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Metin AKDAŞ’a EHİS LAB Projesine ve derneğimize katkılarından dolayı plaket verildi.

gulcan gulcan November 23, 2017 No Comments

Viessmann ve Klimasan’ı Ziyaret Ettik

ESSİAD’ın T.C. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen Okuldan İşe Projesi kapsamında Viessmann ve Klimasan fabrikalarına teknik gezi düzenlendi. Dokuz Eylül Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin yoğun ilgi ve katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte, öğrenciler fabrikaların üretim süreci ve istihdam olanakları ile ilgili bilgi sahibi oldular.

ESSİAD Okuldan İşe Projesi, T.C. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenmektedir.

gulcan gulcan November 23, 2017 No Comments

ERCAN TEKNİK Ürün Tanıtım Günleri Gerçekleştirildi

ESSİAD organizasyonunda düzenlenen Ercan Teknik Ürün Tanıtım Günleri, 21-22 Kasım 2017 tarihleri arasında My Plaza / My Meeting Bayraklı’da gerçekleştirildi. Sektörü bir araya getiren ve yoğun katılım ile gerçekleştirilen etkinlikte GEA BOCK, ECA, Emerson Dixell ürün tanıtımları gerçekleştirildi.

gulcan gulcan November 17, 2017 No Comments

4. Kümelenme Konferansı

ESSİAD’ı temsilen Genel Sekreter Aylin GEL’in katıldığı 4. Kümelenme Konferansı, bugün İstanbul’da gerçekleştirildi. T.C. Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Tarık SÖNMEZ ve TİM Başkan Vekili Sayın Mustafa ÇIKRIKÇIOĞLU’nun açılış konuşmaları ile başlayan konferansta 2016-2017 yıllarında yürütülen UR-GE Projeleri arasından seçilen başarılı projeler hakkında bilgi paylaşıldı. Konferans kapsamında gerçekleştirlen İyi Uygulama Örnekleri Panelleri’nde proje sahibi kuruluşlar, başarılı proje yürütmenin yollarını katılımcılar ile paylaştı.

gulcan gulcan November 7, 2017 No Comments

Ercan Teknik Ürün Tanıtım Davetlisiniz

21-22 Kasım 2017 tarihleri arasında İzmir Bayraklı My Plaza – Pirat Salonu’nda Valf Sanayi (ECA), EMERSON DIXELL ve GEA BOCK markalarının ürün tanıtımı ve teknik eğitimlerinin gerçekleştirileceği ERCAN TEKNİK Ürün Tanıtım Günleri düzenlenecektir.

Katılım teyitlerinizi essiad@essiad.org.tr ve EVENTBRITE üzerinden ulaştırabilirsiniz.

21 KASIM 2017, Salı

09:00 – Kayıt

GEA BOCK Kompresörleri :

Konuşmacılar

Thorsten Schaefer

09:30 – Ürün Tanıtımı / I. Bölüm

10:30 – Coffee Break

10:50 – Teknik Eğitim / II. Bölüm

12:30 – Öğle Yemeği

EMERSON DIXELL Soğutma Kontrolörleri :

Konuşmacılar

Maurizio Borin

Luca Casol

Gabriele Bona

14:00 – Ürün Tanıtımı / I. Bölüm

15:00 – Coffee Break

15:20 – Teknik Eğitim / II. Bölüm

17:00 – Kapanış

17:30 – Kokteyl Prolonge

22 KASIM 2017, Çarşamba

09:00 – Kayıt

Valf Sanayi (ECA) Soğutma Ekipmanları :

Konuşmacılar

Çağlar Almış

09:30 – Ürün Tanıtımı / I. Bölüm

10:30 – Coffee Break

10:50 – Teknik Eğitim / II. Bölüm

12:30 – Öğle Yemeği

EMERSON DIXELL İklimlendirme Kontrolörleri :

Konuşmacılar

Maurizio Borin

Luca Casol

Gabriele Bona

14:00 – Ürün Tanıtımı / I. Bölüm

15:00 – Coffee Break

15:20 – Teknik Eğitim / II. Bölüm

17:00 – Kapanış

18:00 – Gala Yemeği