gulcan gulcan July 16, 2018 No Comments

Üyemiz Kliterm Firmasının Arçelik Bayi Açılışına Katıldık

Derneğimiz üyelerinden Kliterm Mühendislik firma sahibi Ali BÜYÜKYILDIZ’ın 03.07.2018 tarihinde gerçekleşen Arçelik Altındağ Bayi açılışına ESSİAD Yönetim Kurulu olarak katıldık. Açılışa Arçelik A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Can DİNÇER de katıldı. Kendilerine yeni iş yerlerinin hayırlı olmasını temenni eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

gulcan gulcan June 27, 2018 No Comments

Şirketler Nasıl Değerlenir, Şirket Değeri Nasıl Arttırılır? Semineri

26.06.2018 tarihinde Haluk SELVİ’nin sunumuyla, ‘’Şirketler Nasıl Değerlenir, Şirket Değeri Nasıl Arttırılır?’’ semineri düzenlendi. ESSİAD Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde yoğun katılımla gerçekleştirilen seminerde; Şirketlerde Stratejik Yönetim ve Önemi, Maliyet Düşürme ve Şirketlerde Karlı Büyüme, Şirket Değeri, Şirket Değerleme Yöntemleri, Ulusal ve Uluslararası Ortaklıklar ve Birleşmeler Nasıl Yapılır? konularına değinilirken, gerçek hayattan örnekler verildi. Katılımcıların ilgiyle dinlediği seminerdeki değerli sunumları için Haluk SELVİ’ye çok teşekkür ederiz.

gulcan gulcan June 18, 2018 No Comments

ESSIAD artık Instagram’da !

 

ESSIAD artık ”essiad.dernek” kullanıcı adıyla  haber ve faaliyetlerini İnstagram’dan da paylaşmaya devam edecek. 

gulcan gulcan May 30, 2018 No Comments

Hijyenik Klima Santrali Eğitimi Gerçekleştirdik

ESSİAD Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde, 30.05.2018 tarihinde RD Grup Kemal KILIÇ’ın sunumuyla DIN 1946-4’e Uygun Hijyenik Klima Santrali Eğitimi düzenlendi. Katılımcılarımız eğitimde; Hijyenik santral tanımı, İlgili standartlar, DIN 1946-4’e uygun klima santralı tasarımında uyulması gerekli kurallar, Uygun komponentlerin seçimi, Komponetler için gerekli rapor ve sertifikalar, Bakım ve temizlik kuralları konularında bilgilendirildi. Değerli sunumları için Kemal KILIÇ’a çok teşekkür ederiz.

 

gulcan gulcan May 23, 2018 No Comments

İZKA Genel Sekreteri Dr. Mehmet YAVUZ’u Ziyaret Ettik

21 Mayıs 2018 tarihinde, Yönetim Kurulu Başkanı Hakan SEMERCİ, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ebru KARAKIRAN ve Güray KORUN, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Can İŞBİLEN, Yönetim Kurulu Üyeleri A. Sait GÜRSÖZ ve Seçkin T. ERDOĞMUŞ, Genel Sekreter Aylin GEL, EHİS LAB Proje Koordinatörü Ayşegül SEVER MENKÜ ve Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Metin AKDAŞ’ ın katılımıyla, İzmir Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mehmet YAVUZ ziyaret edildi. İlgili ziyarette kendisine yeni görevi için başarı dilekleri sunuldu.

gulcan gulcan May 23, 2018 No Comments

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender YORGANCILAR’ı Ziyaret Ettik

21 Mayıs 2018 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Hakan SEMERCİ, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ebru KARAKIRAN ve Güray KORUN, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Can İŞBİLEN, Yönetim Kurulu Üyeleri A. Sait GÜRSÖZ, Ömer BARLAS ve Seçkin T. ERDOĞMUŞ, Genel Sekreter Aylin GEL, EHİS LAB Proje Koordinatörü Ayşegül SEVER MENKÜ ile birlikte EBSO’ daki İnşaat Tesisat Sanayi Meslek Komitesi Başkanı Nurdan PEKCAN, İklimlendirme Sanayi Meslek Komitesi Başkanı Turan MUŞKARA ve Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Metin AKDAŞ’ ın katılımlarıyla Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender YORGANCILAR’ ı ziyaret etti. EBSO yeni dönem seçim sonuçlarının tebrik edildiği toplantıda, Sayın Ender YORGANCILAR’ ın şahsı nezdinde tüm EBSO Yönetim Kurulu Üyelerine başarılar dilendi.

 

 

gulcan gulcan May 18, 2018 No Comments

Ürün İnovasyonu Süreç Yönetimi Eğitiminin İkincisini Gerçekleştirdik

ESSİAD Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde, Hasan ACÜL’ün sunumuyla, dernek merkezimize gelen yoğun talep doğrultusunda 18.05.2018 tarihinde ikinci Ürün İnovasyonu Süreç Yönetimi Eğitimini gerçekleştirdik. Eğitimde; ürün, ürün geliştirme, teknoloji geliştirme (AR-GE), inovasyon, ürün inovasyonu kavramları, yeni ürün geliştirme süreçleri yönetimi, ürün geliştirme araçları, performans ölçüm metrikleri ve başarı kriterleri, yeni ürün pazar araştırmaları konuları hakkında katılımcılara bilgi verildi. Hasan ACÜL’e değerli sunumu için çok teşekkür ederiz.

 

 

 

gulcan gulcan May 18, 2018 No Comments

Gazi Enerji Sistemleri ve Özaktif Soğutma Firmalarını Ziyaret Ettik

ESSİAD sektör ziyaret programı çerçevesinde, 17.05.2018 tarihinde, Genel Sekreter Aylin GEL ve Proje Koordinatörü Ayşegül SEVER MENKÜ’ nün katılımıyla Özaktif Soğutma firma sahibi Orhan EVCİ, Gazi Enerji Sistemleri firma ortaklarından Gazi ÇELEBİ ve Genel Müdür Muharrem UYSAL ziyaret edildi. İlgili ziyaretlerde dernek faaliyetlerimiz ve yürüttüğümüz projeler hakkında tanıtım ve görüşme gerçekleştirildi.

gulcan gulcan May 18, 2018 No Comments

DK Mühendislik Firmasını Ziyaret Ettik

ESSİAD üye ziyaret programı çerçevesinde 17.05.2018 tarihinde, Genel Sekreter Aylin GEL ve EHİS LAB Proje Koordinatörü Ayşegül SEVER MENKÜ’ nün katılımıyla DK Mühendislik firma sahibi Özen OSMANOĞLU’nu ziyaret ettik. Gerçekleştirilen ziyarette ESSİAD tarafından yürütülen faaliyetler ve projeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

gulcan gulcan May 18, 2018 No Comments

Yönetim Kurulumuz Termomak Firmasını Ziyaret Etti

ESSİAD üye ziyaret programı çerçevesinde 17.05.2018 tarihinde, Yönetim Kurulu Başkanı Hakan SEMERCİ, Genel Sekreter Aylin GEL ve EHİS LAB Proje Koordinatörü Ayşegül SEVER MENKÜ’nün katılımıyla Termomak firma sahibi Murat ÜNLÜ ziyaret edildi. İlgili ziyarette derneğimizin faaliyetleri hakkında görüşmeler gerçekleştirildi.