gulcan gulcan March 16, 2018 No Comments

KOSGEB Destekli MCE 2018 Yurtdışı İş Gezisi Tamamlandı

 

KOSGEB tarafından desteklenen MCE 2018 Fuarı İtalya Yurtdışı İş Gezisi Organizasyonumuz kapsamında 13-16 Mart 2018 tarihleri arasında Milano’daydık. Yoğun katılım ile gerçekleştirdiğimiz organizasyonumuz kapsamında etkinliğin ilk gününde ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi. Heyet katılımcılarımız, sektörümüzün İtalya’daki temsilcileriyle bir araya geldi. Fuar ziyareti ve katılımcı firmaların standlarında yapılan görüşmeler ile 2. gün tamamlanırken, fuarın 3. gününde Sabiana fabrikasına teknik gezi düzenlendi.

Başarıyla tamamlanan organizasyon sonrasında ESSİAD, yeni heyet faaliyetleri ile ilgili çalışmalarına devam etmektedir

 

 

 

 

 

gulcan gulcan March 7, 2018 No Comments

Karyer ve Klimasan Fabrikalarını Ziyaret Ettik

ESSİAD’ın T.C. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen Okuldan İşe Projesi kapsamında Celal Bayar Ünivesitesi Makina Mühendisliği Bölümü öğrencileri ile gerçekleştirilen teknik gezimizin ilk bölümünde, üyelerimizden Karyer’in Akhisar/Manisa’daki üretim tesislerini, ikinci bölümünde ise yine üyelerimizden Klimasan’ın Manisa’daki Fabrikasını ziyaret ettik. Derneğimizi temsilen Genel Sekreterimiz Aylin GEL’in katıldığı ve yoğun ilgi ile gerçekleştirilen etkinlikte, öğrenciler fabrikaların üretim süreci ve istihdam olanakları ile ilgili bilgi sahibi oldular.

ESSİAD Okuldan İşe Projesi, T.C. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenmektedir.

gulcan gulcan March 7, 2018 No Comments

MMO İzmir Şube Yönetim Kurulu’nu Ziyaret Ettik

Yönetim Kurulumuz, Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti. İlgili ziyarette kurumlar arası işbirliği çalışmaları hakkında görüşme gerçekleştirilerek, eğitimlerimiz,projelerimiz ve faaliyetlerimiz hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

gulcan gulcan March 7, 2018 No Comments

Yönetim Kurulumuz Messan Soğutma’yı Ziyaret Etti

Yönetim Kurulumuz, üye ziyaret programı çerçevesinde; Derneğimizin Kurucu Üyesi ve Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz Mustafa K. Yapan’ı Messan Soğutma Fabrikasında ziyaret etti. Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz Mustafa Engin Deryaaşan ve Messan Soğutma Genel Müdürü Erdinç YAPAN’ın da katıldığı ziyarette derneğimizin faaliyetleri hakkında görüşmeler gerçekleştirildi.

gulcan gulcan March 7, 2018 No Comments

Yönetim Kurulumuz Pnöso Pnömatik Firmasını Ziyaret Etti

Yönetim Kurulumuz, üye ziyaret programı çerçevesinde; Derneğimiz üyelerinden Onursal Başkanımız Merhum Erol ERTAŞ Hocamız’ın oğlu Güneş Ertaş’ı Pnöso Pnömatik Fabrikasında ziyaret etti. Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz Mustafa Engin Deryaaşan’ın da katıldığı ziyarette derneğimizin faaliyetleri hakkında görüşmeler gerçekleştirildi.

gulcan gulcan March 6, 2018 No Comments

Yüksek İstişare Kurulu Başkanımızı Ziyaret Ettik

Yönetim Kurulumuz, üye ziyaret programı çerçevesinde; Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız ve Dinamik Isı Yönetim Kurulu Başkanı Metin AKDAŞ’ı ziyaret etti.

Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz Mustafa E. DERYAAŞAN’ın da katıldığı ziyarette yürütmüş olduğumuz faaliyetler ve projelerimiz hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

gulcan gulcan February 28, 2018 No Comments

Sektörümüzün Önemli Firmalarından Egetek’i Ziyaret Ettik

Yönetim Kurulumuz, ziyaret programı çerçevesinde; sektörümüzün önemli firmalarından Egetek Genel Müdürü Hulusi Satoğlu, Şirket Ortağı ve İdari Bölüm Koordinatörü Gülsüm Satoğlu‘nu ziyaret etti. İlgili ziyarette ESSİAD faaliyetleri, KOSGEB destekli MCE 2018 Fuarı hakkında görüşme gerçekleştirildi.