gulcan gulcan May 23, 2018 No Comments

İZKA Genel Sekreteri Dr. Mehmet YAVUZ’u Ziyaret Ettik

21 Mayıs 2018 tarihinde, Yönetim Kurulu Başkanı Hakan SEMERCİ, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ebru KARAKIRAN ve Güray KORUN, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Can İŞBİLEN, Yönetim Kurulu Üyeleri A. Sait GÜRSÖZ ve Seçkin T. ERDOĞMUŞ, Genel Sekreter Aylin GEL, EHİS LAB Proje Koordinatörü Ayşegül SEVER MENKÜ ve Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Metin AKDAŞ’ ın katılımıyla, İzmir Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mehmet YAVUZ ziyaret edildi. İlgili ziyarette kendisine yeni görevi için başarı dilekleri sunuldu.

gulcan gulcan May 23, 2018 No Comments

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender YORGANCILAR’ı Ziyaret Ettik

21 Mayıs 2018 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Hakan SEMERCİ, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ebru KARAKIRAN ve Güray KORUN, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Can İŞBİLEN, Yönetim Kurulu Üyeleri A. Sait GÜRSÖZ, Ömer BARLAS ve Seçkin T. ERDOĞMUŞ, Genel Sekreter Aylin GEL, EHİS LAB Proje Koordinatörü Ayşegül SEVER MENKÜ ile birlikte EBSO’ daki İnşaat Tesisat Sanayi Meslek Komitesi Başkanı Nurdan PEKCAN, İklimlendirme Sanayi Meslek Komitesi Başkanı Turan MUŞKARA ve Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Metin AKDAŞ’ ın katılımlarıyla Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender YORGANCILAR’ ı ziyaret etti. EBSO yeni dönem seçim sonuçlarının tebrik edildiği toplantıda, Sayın Ender YORGANCILAR’ ın şahsı nezdinde tüm EBSO Yönetim Kurulu Üyelerine başarılar dilendi.

 

 

gulcan gulcan May 18, 2018 No Comments

Ürün İnovasyonu Süreç Yönetimi Eğitiminin İkincisini Gerçekleştirdik

ESSİAD Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde, Hasan ACÜL’ün sunumuyla, dernek merkezimize gelen yoğun talep doğrultusunda 18.05.2018 tarihinde ikinci Ürün İnovasyonu Süreç Yönetimi Eğitimini gerçekleştirdik. Eğitimde; ürün, ürün geliştirme, teknoloji geliştirme (AR-GE), inovasyon, ürün inovasyonu kavramları, yeni ürün geliştirme süreçleri yönetimi, ürün geliştirme araçları, performans ölçüm metrikleri ve başarı kriterleri, yeni ürün pazar araştırmaları konuları hakkında katılımcılara bilgi verildi. Hasan ACÜL’e değerli sunumu için çok teşekkür ederiz.

 

 

 

gulcan gulcan May 18, 2018 No Comments

Gazi Enerji Sistemleri ve Özaktif Soğutma Firmalarını Ziyaret Ettik

ESSİAD sektör ziyaret programı çerçevesinde, 17.05.2018 tarihinde, Genel Sekreter Aylin GEL ve Proje Koordinatörü Ayşegül SEVER MENKÜ’ nün katılımıyla Özaktif Soğutma firma sahibi Orhan EVCİ, Gazi Enerji Sistemleri firma ortaklarından Gazi ÇELEBİ ve Genel Müdür Muharrem UYSAL ziyaret edildi. İlgili ziyaretlerde dernek faaliyetlerimiz ve yürüttüğümüz projeler hakkında tanıtım ve görüşme gerçekleştirildi.

gulcan gulcan May 18, 2018 No Comments

DK Mühendislik Firmasını Ziyaret Ettik

ESSİAD üye ziyaret programı çerçevesinde 17.05.2018 tarihinde, Genel Sekreter Aylin GEL ve EHİS LAB Proje Koordinatörü Ayşegül SEVER MENKÜ’ nün katılımıyla DK Mühendislik firma sahibi Özen OSMANOĞLU’nu ziyaret ettik. Gerçekleştirilen ziyarette ESSİAD tarafından yürütülen faaliyetler ve projeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

gulcan gulcan May 18, 2018 No Comments

Yönetim Kurulumuz Termomak Firmasını Ziyaret Etti

ESSİAD üye ziyaret programı çerçevesinde 17.05.2018 tarihinde, Yönetim Kurulu Başkanı Hakan SEMERCİ, Genel Sekreter Aylin GEL ve EHİS LAB Proje Koordinatörü Ayşegül SEVER MENKÜ’nün katılımıyla Termomak firma sahibi Murat ÜNLÜ ziyaret edildi. İlgili ziyarette derneğimizin faaliyetleri hakkında görüşmeler gerçekleştirildi.

gulcan gulcan May 18, 2018 No Comments

Yönetim Kurulumuz Tolerans Mühendisliği Ziyaret Etti

ESSİAD üye ziyaret programı çerçevesinde 17.05.2018 tarihinde, Yönetim Kurulu Başkanı Hakan SEMERCİ, Yönetim Kurulu Üyesi A. Sait GÜRSÖZ, Genel Sekreter Aylin GEL, EHİS LAB Proje Koordinatörü Ayşegül SEVER MENKÜ ve Proje Uzmanı Sevda YEŞİLKAYA’nın katılımlarıyla, Yönetim Kurulu Üyemiz ve Tolerans Mühendislik firma sahibi Ümit ÇALLI ziyaret edildi. Söz konusu ziyarette derneğimizin faaliyetleri hakkında görüşmeler gerçekleştirildi.

gulcan gulcan May 18, 2018 No Comments

Eneko Firmasına Teknik Gezi Düzenledik

 

 

16.05.2018 tarihinde T.C. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen ESSİAD Okuldan İşe Projesi kapsamında, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümü öğrencileri ile gerçekleştirilen teknik gezimizde dernek üyelerimizden Eneko firmasını ziyaret ettik. Derneğimizi temsilen Genel Sekreterimiz Aylin GEL’ in katıldığı gezide öğrenciler, üretim sürecini yakından görme fırsatı bulurken, İnsan Kaynakları Uzmanı Gizay ÖZDOĞAN, Üretim Mühendisi Onur GEZER ve AR-GE Departman Şefi Huriye OĞUZ’un sunumlarıyla sektörümüz ve istihdam olanakları ile ilgili de bilgi sahibi oldular. Değerli sunumları için kendilerine çok teşekkür ederiz.

 
 
 
ESSİAD Okuldan İşe Projesi, T.C. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenmektedir.
gulcan gulcan May 15, 2018 No Comments

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Öğrencilerine Sektör Sunumu Gerçekleştirdik

 

There are no images in this gallery.

 

 

ESSİAD T.C. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen Okuldan İşe Projesi kapsamında 14 Mayıs 2018 tarihinde İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Makina Mühendisliği Bölümü öğrencilerine Prof. Dr. Dilek KUMLUTAŞ’ın katkılarıyla sektör sunumu gerçekleştirildi. Dernek üyelerimizden İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri firma sahibi Kerim GÜMRÜKÇÜLER, Grundfos firmasından Ege Bölge Müdürü Ahmet DEMİR ve İş Geliştirme Uzmanı Utku KANAR, Genel Sekreterimiz Aylin GEL’in katılımlarıyla gerçekleştirilen sunumda öğrencilere EHİS sektörü ve derneğimizin tanıtımı yapıldı. 

 

ESSİAD Okuldan İşe Projesi, T.C. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenmektedir

gulcan gulcan May 11, 2018 No Comments

Geleneksel ESSİAD Öğle Buluşması Gerçekleştirildi

« 1 of 2 »

 

ESSİAD’ın gelenekselleşen Öğle Buluşması etkinliğinin yedincisi, 10 Mayıs 2018 tarihinde Makina Mühendisi, GÖKÇÜOĞLU MAKİNA şirket sahibi H. İbrahim GÖKÇÜOĞLU’nun katılımları ile Hilton Garden Inn Otel’de gerçekleşti. Gökçüoğlu’nun Köy Enstitüleri hakkında zengin bilgilerini paylaştığı etkinliğe ESSİAD Üyeleri yoğun ilgi gösterdi.

Etkinlik, Yönetim Kurulu Başkanı Hakan SEMERCİ’nin sayın GÖKÇÜOĞLU’na teşekkür ettiği açılış konuşması ile başladı. Etkinliğe rekor katılım gösteren tüm ESSİAD Üyelerine teşekkür etti. Semerci’nin konuşması sonrasında mikrofonu devralan, öncelikle İzmir’deki EHİS Kümelenmesi’ nin başarısına değinen, sonrasında ise UNESCO tarafından örnek okul seçilen Köy Enstitüleri’nin kurulum aşamaları, amaçları ve geçmişten günümüze olan ektilerinden bahseden değerli sanayici H. İbrahim GÖKÇÜOĞLU, Türkiye’deki eğitim sistemi ve bu sistemin yegâne parçası olan değerli öğretmenlerin önemini vurguladı.

Konuk konuşmacımızın sunumunun bitiminden hemen sonra Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Metin AKDAŞ, eğitimin öneminin altını çizerek teşekkür konuşması yaptı.

Konuşması sonrasında, H. İbrahim GÖKÇÜOĞLU’ na, ESSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan SEMERCİ ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Güray KORUN tarafından teşekkür plaketi verildi.

Etkinliğin sonunda Yönetim Kurulu Üyeleri, etkinliğimizde bulunan ESSİAD üyesi annelerin Anneler Günü’nü, İlber ORTAYLI’ nın imzalı GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK kitabını takdim ederek kutladı.