Yorum yapılmamış

Avrupa Birliği ve Türkiye Arasında Sivil Toplum Diyalogu IV Hibe Programı kapsamında gerçekleştirilen “Geleceğe Değer Katmak Projesi” çalışmaları kapsamında, 29-31 Mart 2017 tarihleri arasında İtalya’nın Casale Monferrato kentinde Üçünde Kavramsallaştırma Toplantısı gerçekleştirildi.

İzmir ve Piedmont (İtalya) Bölgeleri arasında bölgesel politika ve ekonomik kalkınma modelleri üzerine karşılıklı anlayış ve işbirliğinin geliştirilmesi hedeflendiği toplantının ilk gününde T.C. İzmir Vali Yardımcısı Nihat KAYNAR’ın katılımları ile Casale Monferatto Belediye Başkanı Concetta PALAZZETTİ ziyaret edildi.

Yine aynı gün, İZKA’yı temsilen Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birimi Uzmanlarından Hülya ULUSOY SUNGUR tarafından Geleceğe Değer Katmak projesi ile ilgili gelişmeleri içeren, ESSİAD’ı temsilen Dernek Danışmanı Hakan ZOBU tarafından Türk ve İtalyan soğutma sektöründe yer alan firmaların istatistiki analizlerini içeren sunum gerçekleştirildi.

Toplantının ikinci gününde ESSİAD Genel Sekreteri Aylin GEL tarafından dernek faaliyetleri ve yürütülen projeler ile ilgili sunumlar gerçekleştirildi. Coldcar, U5 (U Cinque), Embraco firma temsilcilerinin katılımları ile Geleceğe Değer Katmak Projesi kapsamında 21-22 Nisan 2017 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek olan Avrupa Soğutma Sektörünün Güçlendirilmesi:Geleceğin Birlikte Tasarlanması Konferansı kapsamında gerçekleştirilecek olan ikili görüşmeler ile ilgili bilgiler paylaşıldı.