Yorum yapılmamış

İklimlendirme sektörünün en önemli buluşmalarından birine ev sahipliği yapan Teskon+SODEX Fuarı, 19-22 Nisan 2017 tarihleri arasında İZMİR Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde sektörü bir araya getirdi. Hannover Messe Sodeks Fuarcılık tarafından düzenlenen fuar, Doğalgaz, Isıtma, Soğutma, Klima, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma, Jeotermal ve Güneş Enerjisi Sistemleri gibi farklı ürün gruplarını tek bir çatı altında toplayarak, ziyaretçilerine sektörün yeniliklerini keşfetme imkanı buldu.

Derneğimizin de 4 gün boyunca standlı olarak katıldığı etkinliğin ikinci gününde Soğutma Becerileri Yarışması düzenlendi. Konak Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bornova Mimar Sinan Mesleki ve Anadolu Teknik Lisesi ve yine Bornova Seyit Şanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden öğrencilerin katılımları ile “Soğutma Becerileri” yarışması düzenlendi. ESSİAD standında gerçekleştirilen yarışmada öğrenciler soğutma sistemi kurulumu gerçekleştirdi. Online canlı yayın ile yarışmayı tüm sosyal medya hesaplarımızdan yayınlayarak yarışmanın heyecanı ilgili herkese ulaştırmaya çalıştık. Jüri değerlendirmesi sonrasında Bornova Seyit Şanlı Mesleki ve Teknik Lisesi birinci oldu. Başarılarının devamını diler, yarışmanın organize edilmesinde katkılarını esirgemeyen Sayın Fevzi BALKAN ve Sayın Ayhan ÖZGEN hocalarımıza, yarışmaya katılan öğrencilerimize, jürimize ve yarışmaya sponsor olan Aday, Barlas, Doğu, Eneko, Form, Karataş ve Rothenberger firmalarına teşekkürlerimizi sunarız.

Fuarın son gününde Onursal Başkanımız Merhum Dr. Müh. Erol ERTAŞ adına özel anma oturumu düzenlendi. Değerli hocamızın sınıf arkadaşları, çalışma arkadaşları ile birlikte MMO İzmir Şube Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Güniz GACANER ve ESSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan SEMERCİ söz alarak Dr. Müh. Erol ERTAŞ hakkındaki duygu ve düşünceleri ifade etti.

TESKON+SODEX Fuarı TMMOB Makina Mühendisleri Odası tarafından düzenlenecek olan Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi’ne (TESKON) de ev sahipliği yaptı. TMMOB Makina Mühendisleri Odası adına İzmir Şubesi yürütücülüğünde sürdürülen kongre birçok seçkin akademisyen, mimar, mühendis, proje firmalarının yetkilileri ve sektör profesyonelini TESKON+SODEX çatısı altında bir araya getirerek önemli bir bilgi paylaşımına ortam sağladı. TESKON bünyesinde 6. sı gerçekleştirilen Soğutma Teknolojileri Sempozyumu ile sektördeki güncel ve bilimsel gelişmeler paylaşıldı.

TESKON+SODEX Fuarı Açılış Töreni

ESSİAD Onursal Başkanı Merhum Dr. Müh. Erol ERTAŞ Özel Anma Oturumu

Soğutma Becerileri Yarışması