Yorum yapılmamış

1-4 Eylül 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi CNR Expo’da gerçekleşen World Food Fuarı kapsamında alt kategori olarak düzenlenen Cold Chain Expo Fuarı’na derneğimizi temsilen Kurumsal İletişim ve Muhasebe Sorumlusu Gamze AKÇAY katıldı.

24. World Food Istanbul ve 31. Ipack Turkey Fuarları ile birlikte eş zamanlı olarak düzenlenen Cold Chain Expo Fuarı’na  600’ün üzerinde yerli ve yabancı katılım sağlandı. Etkinlik kapsamında katılımcılar ile ziyaretçiler biraraya gelerek gıda, ambalaj ve soğuk zincir sektörüne yönelik yeni iş fırsatları sağlama imkanı elde ettiler.

T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet DANIŞ, Kenya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Honorable Kiema KILONZO, AK Parti Manisa Milletvekili Recai BERBER, İstanbul Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hamit AYGÜL, Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu Başkanı Şemsi KOPUZ, TUGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa MANAV, PAKDER Yönetim Kurulu Başkanı İsmet ARAL, ITE Group Bölge Direktörü Vincent BRAIN, ITE Turkey Yönetim Kurulu Üyesi Burcu BAŞE ve ITE Turkey Hızlı Tüketim & Enerji Grup Direktörü Atilla MARANGOZOĞLU tarafından açılış töreninin gerçekleştiği etkinlikte Konuk Ülke Projesi kapsamında “Kenya” ağırlandı.

Doğu Afrika’nın ekonomik bakımdan en gelişmiş altyapısına, ticari bağlantılarına sahip olan ve ekonomisinin %27’sini tarımın oluşturduğu Kenya’yı ağırladı. DEİK Türkiye – Afrika İş Konseyleri işbirliği ile düzenlenen “Kenya – Türkiye Gıda Forumu”nun ardından, Afrika ve Kenya’dan gelen satın alma heyetleri, fuar katılımcı firmaların temsilcileriyle “İkili İş Görüşmeleri Toplantısı”nda bir araya geldi. “Kenya – Türkiye Gıda Forumu” kapsamında Türkiye ve Kenya arasındaki gıda ticaretinin geliştirilmesi ve Türk gıda üreticilerinin ihracatına destek sağlanmasına katkıda bulundu.