Yorum yapılmamış

ESSİAD Okuldan İşe Projemizin teknik gezi faaliyetleri kapsamında, Dokuz Eylül Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü öğrencileri ile birlikte Doğu İklimlendirme A.Ş. ve Barlas Soğutma A.Ş. ziyaret edilmiştir.

Derneğimizi temsilen Genel Sekreterimiz Sayın Aylin GEL’in katıldığı ziyaretlerde sektörümüzde üretilen cihazlar ve üretim aşamaları ile ilgili öğrenciler bilgi almışlardır. Ayrıca Doğu İklimlendirme A.Ş. tarafından gerçekleştirilen sunumda Ansys Fluent programı kullanımının önemi vurgulanmış olup, öğrenciler üye firmalarımızda yarı ve tam zamanlı iş olanaklarıyla ilgilenmişlerdir. Bu amaçla öğrenciler dernek merkezimize özgeçmişlerini bırakmaktadır. Doğu İklimlendirme A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Vehbi AKYAR ve Genel Koordinatör Sayın Seçkin Tuncer ERDOĞMUŞ ile Barlas Soğutma A.Ş.’nin ve derneğimizin Yönetim Kurulu Üyelerinden Sayın Ömer BARLAS’a misafirperverliği için teşekkürlerimizi sunarız.

Teknik gezi programımız sonrasında DEÜ Mak. Müh. 4. sınıf öğrencilerinden Sayın Kemal ATALAY, dernek merkezimizle iletişim kurarak Doğu İklimlendirme A.Ş.’den kompresör yapmak üzere almış olduğu R404 gaz tankı ile çalışmalar yürütmekte olduğunu, fakat yağ sürükleme ve ısınma konusunda bazı sorunlar yaşadığını iletmiştir. İlgili çalışmanın soğutma sektöründe faydalı bir çalışma olabileceğini düşünen üyelerimiz Sayın Kemal ATALAY’ın iletişim bilgilerine dernek merkezimizden ulaşabilir.