Yorum yapılmamış

2010/8 sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında İzmir Endüstriyel Havalandırma İklimlendirme ve Soğutma sektörünün uluslararası rekabet gücünün artırılması amacıyla derneğimiz ve proje ortaklarımız (T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı Ege İhracatçı Birlikleri, T.C. İzmir Kalkınma Ajansı, Ege Bölgesi Sanayi Odası) tarafından İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi (İGEME) ile birlikte İGEME’ye sunulan Endüstriyel Havalandırma, İklimlendirme ve Soğutma Sektörüne Yönelik Uluslararası Rekabet Yeteneğinin geliştirilmesi Projemiz (11 UR-GE012) ile ilgili 01.07.2011 tarih ve 2011/12 sayılı Proje Değerlendirme Komisyonu Toplantısı yapılmış olup, toplantıya Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hüseyin VATANSEVER, Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Sayın Akın KAYACAN ve Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Sayın Hakan SEMERCİ katılmıştır.

Proje Değerlendirme Toplantısı sonrasında İGEME tarafından 04.07.2011 tarihinde derneğimize gönderilen yazıda Projemizin destek kapsamına alınarak eğitim ve danışmanlık ihtiyaç analizinin onaylanması Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından uygun olduğu belirtilmiştir.

Bu kapsamda; Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın Endüstriyel Havalandırma, İklimlendirme ve Soğutma Sektörü’nün gelişimi için 1.450.000 ABD Doları destek sağlayacağı projemizin ayrıntıları, proje kapsamında gerçekleştirilecek olan faaliyetler ve proje ortaklarının katkıları hakkında kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla 18.07.2011 tarihi 09.30 saatinde Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) 9. Kat Toplantı Salonu’nda kahvaltılı bir basın toplantısı düzenlenmiştir.

Proje Ortaklarımız olarak EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ender YORGANCILAR, İzmir Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Dr. Ergüder CAN basın toplantımıza katılmıştır. 

Basın toplantımızda konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hüseyin VATANSEVER, proje kapsamında alım ve ticaret heyetleri düzenleneceğini belirterek, ikili görüşme ve organizasyonlar kapsamında firmalar ile ikili görüşmeler yapılacağını ve iş birliğinin çeşitlendirilmesinin sağlanacağını belirtmiştir.