Yorum yapılmamış

21 – 22 Mart 2022 tarihleri arasında T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda ve Ege Üniversitesi ev sahipliğinde, bölgedeki 19 paydaş üniversitenin katılımları ile   Ege Bölgesi Kariyer Fuarı (EGEKAF) gerçekleştirildi.

İzmir Fuar Alanı’nda (Gaziemir) düzenlenen fuarın açılışına T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim ATAY, T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha KOÇ, İzmir Valisi Yavuz Selim KÖŞGER, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet BUDAK, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Selami ÖZPOYRAZ, paydaş üniversitelerin rektörleri, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyasının temsilcileri, akademisyenler, mezunlar ile öğrenciler katıldı.

ESSİAD’ı temsilen İdari İşler Sorumlusu Gülcan ÖRTEL ve Muhasebe ve Finans Sorumlusu Elif KOÇYİĞİT’in katılım sağladığı fuarda dernek üyelerinin, projelerinin ve yayınlarının tanıtımı yapılmış olup, sektörümüzün nitelikli personel ihtiyacının giderilmesi amacıyla staj ve istihdam konularında öğrenim görmeye devam eden üniversitelerin makina, elektrik-elektronik, mekatronik vb. bölümlerindeki öğrenciler ve mezunlar ile görüşmeler gerçekleştirildi.