Yorum yapılmamış

ESSİAD, EHİS sektörün ihtiyaçları doğrultusunda istihdam imkânı sağlayacak temel eğitimlerin hayata geçirilmesi için İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İŞKUR’a projeler geliştirilmesi konusunda görüşlerini iletmiş, 14 Ekim 2019 tarihinde Yönetim Kurulu’nun İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç SOYER’i ziyareti esnasında EHİS sektörüne yönelik eğitimler düzenlenmesi için talepte bulunulmuştu.

Bu görüşmeleri takiben; mesleki eğitim iş birliği kapsamında ihtiyaç duyulan eğitimlerin meslek liselerinde uygulamalı üretim ve montaj teknikleri doğrultusunda verilmesinin altyapısının uygun olduğu belirlenmiş olup, ESSİAD, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası, Konak Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi iş birliğinde ilk kurs programı olan ve 160 saatlik eğitimi Kapsayan “Temel Soğutma ve Bakır Boru İşçiliği Programı” hazırlanarak hayata geçirildi.

28 Kasım 2019 – 25 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan eğitimlerde katılımcıların temel soğutma becerileri kazandırılarak bakır boru kaynağı yapabilecek düzeye getirilmesi hedeflendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası’na başvuran 12 kursiyer program kapsamında eğitim almaya devam ediyor.

Sektörümüzün talepleri doğrultusunda özel hazırlanacak programlar çerçevesinde beceri geliştirme veya istihdam odaklı eğitimler düzenlenecek olup, ileri tarihli açılacak olan programlar hakkında ESSİAD’dan bilgi alınabilir.