Yorum yapılmamış

ESSİAD’ın gelenekeselleşen Öğle Buluşması etkinliğinin altıncısı, 28 Kasım 2017 tarihinde TARKEM Yönetim Kurulu Başkan Vekili Uğur YÜCE’nin katılımları ile Hilton Garden Inn Otel’de gerçekleşti. Yüce’nin İzmir Kent Merkezi hakkında bilgi ve deneyimlerini paylaştığı etkinliğe ESSİAD Üyeleri yoğun ilgi gösterdi. 

Etkinlik, Yönetim Kurulu Başkanı Hakan SEMERCİ’nin katılımcılara ESSİAD faaliyetleri ve yürütmüş olduğu projelerden bahsettiği açılış konuşması ile başladı. Konuşmasında ESSİAD’ın Okuldan İşe Projesi hakkında bilgi veren Semerci, proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlerin mesleki eğitim almış öğrencilerin sektörde istihdamının sağlanması ve öğrencilere sektörün tanıtılması için önemli bir fırsat olduğunun altını çizdi.

Semerci’nin konuşması sonrasında mikrofonu devralan ve Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş (TARKEM)’nin yürüttüğü faaliyetlerden bahseden Yüce,  TARKEM’in İzmir’in gelişimine gönül vermiş, iş dünyasının önemli isim ve şirketlerinin de aralarında bulunduğu 116 kurucu ortak tarafından, kent değerlerini korumak ve geliştirmek için sosyal sorumluluk bilinci ile oluşturulduğunu ve TARKEM, Tarihi Kemeraltı Bölgesi’nin çöküntü alanlarında mekan karakterine bağlı olarak, gerekli rehabilitasyon-yenileme politikalarını üreterek toplumsal yaşam ve mekan standartlarının yükseltilmesi ve iyileştirilmesine katkı sağlayacağını vurguladı.

TARKEM’in yaklaşık 3 yıl içerisinde tamamen halka açılarak kurumsallaşacağını, bu planlamaların İzmir’deki üniversitelerin mimarlık fakülteleri ve şehir planlamacıları ile ortaklaşa yapıldığını belirtti. Başarının altında yatan sırrın akıllı hareket etme ve stratejik planlama olduğunu belirten Yüce, İzmir Kent Merkezi çalışmalarında gelinen noktayı katılımcılar ile paylaştı. Konuşması sonrasında, Uğur YÜCE’ye ESSİAD’a ve sektörümüze katkılarından dolayı ESSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan SEMERCİ tarafından plaket verildi.

Aynı etkinlikte, ESSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan SEMERCİ tarafından Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Metin AKDAŞ’a EHİS LAB Projesine ve derneğimize katkılarından dolayı plaket verildi.