Yorum yapılmamış
ESSİAD’ın gelenekeselleşen Öğle Buluşması etkinliğinin sekizincisi, 09 Nisan 2019 tarihinde Duayen Gazeteci Yazar, Şair Yaşar AKSOY’un katılımları ile Hilton Garden Inn Otel’de gerçekleşti. Yaşar AKSOY’un Kurtuluş Savaşı’nın 100. Yılı İzmir konulu sunumuna ESSİAD Üyeleri yoğun ilgi gösterdi.
 
Etkinlik, Yönetim Kurulu Başkanı Güray KORUN’un açılış konuşması ile başladı. Konuşmasında 2019-2021 Dönemi Yönetim Kurulu’nun çalışma planı, dernek faaliyetleri ve yürütülen projelere değinen Güray KORUN, önümüzdeki süreçte ESSİAD’ın çalışmalarına aynı hızla devam edeceğini vurgulayarak 2019-2021 Dönemi’nin ilk Öğle Buluşması etkinliğine rekor katılım gösteren tüm ESSİAD Üyelerine teşekkür etti.
 
Korun’un konuşması sonrasında mikrofonu devralan, ülkemiz ve sektörümüzün yoğun gündemine ara verip ESSİAD üyeleri ile birlikte olan; iki ayrı dalda yüksek mühendis olmasının yanı sıra 50 yıllık tecrübesiyle 45 yayınlanmış kitabı ve 30’u aşkın ödülü bulunan, İzmir Uzmanı olarak bilinen Duayen Gazeteci, Yazar ve Şair Sayın Yaşar AKSOY, İzmir ile ilgili engin bilgi ve tecrübeleriyle Kurtuluş Savaşı yıllarında İzmir’de yaşananları paylaşarak katılımcıları yakın tarihte kısa bir yolculuğa çıkardı. Değerli bilgi birikimi ile o yıllarda yaşananları anlatan Yaşar AKSOY, etkinlik süresince ESSİAD üyeleri için Asırlar Boyu Kainat ve İzmir konulu kitabını imzalayarak ESSİAD üyeleri ile bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.
 
Öğle Buluşması 09.04.2019