Yorum yapılmamış

 

ESSİAD Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

2019-2021 Dönemi Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Güray KORUN Oldu

12 Ocak 2019 tarihinde Fuar Anemon Otel İzmir’de gerçekleştirilen ve Divan Kurulu Başkanı Hüseyin VATANSEVER, Divan Kurulu Başkan Yardımcısı Gürkan AKÇAY ve Raportör Selçuk SAVAŞ tarafından yönetilen Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Form Endüstri Tesisleri A.Ş Genel Müdürü Güray KORUN ESSİAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

Yeni dönem yönetim kurulunda Güray KORUN (Form), Turan MUŞKARA (İmas), Alev TOPRAK (MTT Müh.), Can İŞBİLEN (Ref Isı), Seçkin T. ERDOĞMUŞ (Doğu), Mustafa SEZER (Venco),Erdinç YAPAN (Messan), Nilay TUTAN (Başarır), Murat SARI (MS Havalandırma), Alper AYÇELEP (Aldağ), Özay ERVARDAR BİLGİCİ (Coşgun Furkan İnşaat), Yalçın KIRABALI (Rothenberger), Onur UZUNOĞLU (Lazer) ve Kemal YANIK (Sisbim) görev aldı.

ESSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Güray KORUN, kendisine ve yönetim kuruluna duyulan güvenden dolayı haziruna teşekkür ederek, birlik ve beraberlik içinde iklimlendirme sektörü ve Türkiye için canla başla çalışacaklarını söyledi. Korun, “Sektörümüzde ilk kurulan derneklerden biri olarak, 1990 yılından bu yana pek çok önemli çalışmaya imza attık. Derneğimiz Ege Bölgesi başta olmak üzere tüm Türkiye’deki üreticisinden projecisine, uygulamacısından satış firmalarına kadar 150’ye yakın üyeyi tek çatı altında bir araya getirmiştir. Bölgemizde ve ülkemizde stratejik öneme sahip olan Endüstriyel Havalandırma, İklimlendirme, Isıtma, Soğutma sektörünün önde gelen sivil toplum örgütü olarak en temel amacımız üyelerimizden aldığımız güçle üyelerimize, sektörümüze ve ülkemize hizmet etmektir. Böylesine değerli bir misyona sahip derneğimizin 2019-2021 dönemi için titiz bir hazırlık dönemi yaşadık. Üyelerimizin güven oyları için çok teşekkür ederiz. Derneğimizin üye profil yapısı olan soğutma, iklimlendirme, havalandırma ve proje taahhüt firmalarının yönetim kurulumuzda eşit olarak temsiline hassasiyet gösterdik. Derneğimizin geçmişten gelen önemli bir üstünlüğüdür bu. Eşit katılım ile tüm üye profilimize eşit uzaklıkta olacağız. Bu sayede temsilde adaleti sağlayabiliyoruz. Bu hassasiyet güçlü bir birlikteliği de beraberinde getiriyor. Öte yandan derneğimizin başarılarındaki önemli bir etken de üyelerimizin istekli ve gönüllü çalışmasıdır. Ne mutlu ki gönüllü çalışmak isteyen arkadaşlarım çoğunluktaydı. 2 senelik süreç içerisinde bizleri önemli görevler bekliyor. Geçmiş dönemde başlayan faaliyetlerimiz devam edecek. En önemli projemiz de soğutma sektöründe Türkiye’de önemli bir eksikliği kapatacak olan İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) ile başlattığımız EHİS LAB projemizdir. Bu projenin gerçekleşmesi ile ülkemizin kaybı olan ve her yıl test ve analiz giderleri için yurt dışına göndermekte olduğumuz meblağları büyük oranda azaltacağız. Bu projemiz aynı zamanda üniversite-sanayi iş birliğinin önemli bir ayağı olacak. Sektörün ürün kalitesinin yükselmesine, ihracatımızın artmasına, İzmir’in vizyonuna ve sektörümüzün gelişmesine katkı sağlayacak olan projemizin çalışmaları proje yürütme kurulumuz tarafından yönetilecektir. EHİS LAB’ı 2 sene içinde bitirip, testleri yapmaya başlayacağız. Önce AR-GE laboratuvarı olarak hizmet verecek olan projemiz, akredite olduktan sonra da uluslararası bir kimliğe kavuşacak. Tüm sektörün EHİS LAB projesine maddi manevi desteklerini bekliyoruz” dedi. Korun, yeni yönetimin Çalışma Komisyonları’na ağırlık vereceğinin de altını çizerek, üyelerine ve sektöre katma değer yaratmak amacı ile, çağın ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek yeni Çalışma Komisyonları oluşturacaklarını sözlerine ekledi.

2017-2019 ESSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan SEMERCİ de yönetim kurulu olarak görev dönemi süresince belirledikleri hedefleri, ilkelerinden ödün vermeden gerçekleştirmeye ve bir iz bırakmaya çalıştıklarını ifade ederek, “Geçen iki yıl içinde bizden önceki yönetimleri takip ederek, onların bıraktığı yerden bayrağı devralıp daha iyi bir noktaya taşımayı hedefledik. Bu anlayış ile çalışmalarımızı sürdürdük. Endüstriyel Havalandırma İklimlendirme ve Soğutma (EHİS) Kümesi’nin İzmir ve çevresinde kümelenmiş olması derneğimiz için önemli bir fırsattır. İzmir EHİS sektörünün kalbidir. Hizmet dönemimizde derneğimize yeni üyeler kazandırdık Yeni üye potansiyelinin daha da fazla olduğunu ve derneğimizin başarılı çalışmaları doğrultusunda birlik ve beraberlik anlayışımız ile derneğimize olan ilginin daha da artacağına inanıyorum. Kuruluşumuzdan bu yana geçen 29 yıllık zaman zarfında çalışma azmi ve ekip ruhu ile birlikte büyüklerimizden öğrendiklerimiz yolumuza ışık tuttu. Bayrağı devrettiğimiz yeni yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımıza başarılar diler, birlik ve beraberlik içinde çalışmalarımıza devam edeceğimizi belirtmek isterim. Ayrıca genel kurulumuza sponsor olduğu için Sektörümüzün önemli fuarlarından ISK-SODEX’i düzenleyen HMSF Fuarcılık firmasına yönetim kurulumuz adına teşekkür ederim.’’ diyerek sözlerine son verdi.

Genel Kurul Toplantısı sonrasında gerçekleştirilen Gala Yemeği’nde ESSİAD ve sektöre olan katkılarından dolayı Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Metin AKDAŞ, ESSİAD’ın Kurucularından olan ve Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mustafa Kemal YAPAN ve Yüksek İstişare Kurulu Üyelerinden Akın KAYACAN, Hüseyin VATANSEVER ve Mustafa E. DERYAAŞAN’a teşekkür plaketi takdim edildi. Ardından Derneğin yayın organı olan Soğutma Dünyası Dergisinin 22. Yaşı Geçmiş Dönem Yayın ve Yönetim Kurulu Başkanları ile birlikte pasta kesilerek kutlandı. ESSİAD ailesinin keyifle geçirdiği gala yemeği iyi dilek ve temennilerle son buldu.