Yorum yapılmamış
ESSİAD, 30 Ekim 2020 tarihinde İzmir’de gerçekleşen depremden etkilenen ve pandemi sürecinde uzaktan eğitim almak zorunda kalan ihtiyaç sahibi olan çocuklarımızın orta ve uzun vadede eğitim ve öğretimlerine destek olmak için üyelerinin bağışladığı tabletleri ilgililere teslim etti.
 
ESSİAD üyelerinden temin edilen ve 19 Kasım 2020 tarihinde ESSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Metin AKDAŞ, Yönetim Kurulu Başkanı Güray KORUN, Genel Sekreter Can İŞBİLEN ve Yüksek İstişare Kurulu Üyesi A. Sait GÜRSÖZ’ün katılımları ile gerçekleştirilen ziyaretler doğrultusunda 50 adet tablet Bayraklı Belediye Başkanı Serdar SANDAL’a, 50 adet tablet ise Bornova Belediye Başkanı Mustafa İDUĞ’a teslim edildi.
 
İzmir’in depremle ilgili son durumu, kentsel dönüşüm projelerinde gelinen nokta ile depremden etkilenen vatandaşların konut ihtiyacının giderilmesi hakkında gerçekleştirilen görüşmelerde eğitimin ülkenin geleceği için çok önemli olduğu ifade edilerek ESSİAD olarak yaşanan bu zor günlerde özellikle geleceğimiz olan çocuklarımıza destek olunması gerektiği vurgulandı.
 
https://bornova.bel.tr/2020/11/19/bornovada-hedef-5-bin-tablet/