Yorum yapılmamış

Endüstriyel havalandırma, iklimlendirme ve soğutma sektörünün ülkemizde ilk kurulan derneği olan ESSİAD 6 Şubat 2020 tarihinde Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi Özel Günler Salonu’nda düzenlediği kokteyl ile 30. Kuruluş Yıl Dönümü’nü kutladı.

ESSİAD üyeleri, sektör derneklerinin temsilcileri ve sektör paydaşlarının katılımları ile gerçekleştirilen kokteylin açılış konuşması 2019-2021 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanı Güray KORUN tarafından yapıldı. Bu sene 30’uncu yılını geride bırakan ESSİAD’ın Yönetim Kurulu Başkanı Güray Korun, ESSİAD’ın seçkin üye portföyü, paydaşlarıyla olan güçlü ilişkileri, saygın imajı ve kurumsal hafızası ile sektörün önde gelen derneklerinden olmaya devam edeceğini söyledi.

Güçlü yapısıyla Endüstriyel Havalandırma, İklimlendirme, Soğutma (EHİS) sektöründeki firmaları bünyesinde barındıran Ege Soğutma Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ESSİAD)’ın, 17 Ocak 1990 yılında kurucu üyelerinin güç birliği ile yola çıktığını belirten Korun “30 yıllık zaman diliminde, kazanımlarımız ile birlikte almamız gereken doğru kararlar ve sonrasında yapılması gereken doğru çalışmalar ile birlikte birçok tecrübe yaşadık ve böylesi anlarda çareyi kurum kültürümüzün içerisinde, Yüksek İstişare Kurulumuz başta olmak üzere geçmiş dönem Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve sektör büyüklerimizde bulduk. Bu ortak akıl ve birliktelik sayesinde geldiğimiz nokta bize başarılarla dolu bir geçmişe sahip olmanın gururunu yaşatmaktadır.” dedi.

Bölgesel bir dernek olarak başlayan çalışmaların, gerçekleştirilen projelerle birlikte, kısa süre içinde ulusal ve uluslararası boyuta ulaştığını belirten Korun, “Değerli bilgi ve donanımı ile her zaman yolumuzu aydınlatan Onursal Başkanımız Erol ERTAŞ hocamızın bu dernekte çok büyük emeği var. Bu vesile ile kendisini de bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum.” dedi.

Dernek kurucusu olan üyelerin adına kurucu üye Mustafa Kemal YAPAN, geçmiş dönem Yönetim Kurulu Başkanları adına ESSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Metin AKDAŞ, TMMOB Makina Mühendisleri İzmir Şube Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel YAŞARTEKİN, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İklimlendirme Meclisi’ni temsilen İklimlendirme Meclisi Başkan Yardımcısı Metin DURUK, İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ŞANAL, sektör derneklerimizi temsilen ISKAV Yönetim Kurulu Başkanı Taner YÖNET, ESSİAD’a son giriş yapan üyeler adına Egetek Makina Çözüm Mühendisi Burak SATOĞLU, ESSİAD Onursal Başkanı Merhum Dr. Erol ERTAŞ’ın oğlu, Pnöso Pnömatik ve Soğutma San. Ltd. Şti. Firma Sahibi Güneş ERTAŞ, ESSİAD’ın 1998-2000 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanı Halit ŞAHİN, 2011-2013 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin VATANSEVER söz alarak dernek ile ilgili duygu ve  düşüncelerini katılımcılar ile paylaştı.

ESSİAD kurucu üyeleri Haluk DÖNMEZ, Mustafa Kemal YAPAN, Arif ACAR, Abdullah KÜLAHÇIOĞLU ve Hakkı Oral YÜCEL ile birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası Şube Müdürü Zeki KAPI’nın da katılım sağladığı kokteyle konuşmalar sonrasında ESSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Güray KORUN’un daveti üzerine ESSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan SEMERCİ kısa bir konuşma yaparak dernekteki çalışmaları ile ilgili anektodlarını paylaştı. Kokteyle katılan Kurucu üyelerin, Yüksek İstişare Kurulu Üyelerinin, geçmiş dönem Yönetim Kurulu Başkanlarının, sektör derneklerimizin temsilcilerinin ve paydaşların katılımları ile 30. Yıl pastası kesildi. Yoğun katılım ile gerçekleştirilen kokteyl keyifle sona erdi.

Güray Korun
« 1 arasında 74 »