İzmir’de takım tezgahları sektörünün tüm bileşenlerini bir çatı altında toplayarak 17 ülkeden 370 firmaya ev sahipliği yapan 2. MAKTEK İzmir Fuarı 9-12 Ekim 2019 tarihleri arasında Fuar İzmir’de gerçekleştirildi.
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ile Takım Tezgâhları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) iş birliği ve T.C. Ticaret Bakanlığı, KOSGEB, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZFAŞ, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Ticaret Odası destekleriyle düzenlenen, ESSİAD’ın bu sene ilk defa standlı olarak yer aldığı fuarda Türkiye’den birçok firmanın Endüstri 4.0’a uygun yeni nesil ürünlerinin tanıtıldığı fuar, sektörden iş insanlarını aynı çatı altında bir araya getirdi. Ayrıca fuar süresince CNC dikey işleme merkezleri, plaka delme makineleri, CNC büküm merkezi ve robotlu tezgâh besleme sistemi gibi heyecan verici birçok yeni makinalar, ziyaretçilere sunuldu.
- Maktek İzmir Fuarı’nın açılışı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK, KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir UZKURT, İzmir Valisi Erol AYYILDIZ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç SOYER, EBSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim GÖKÇÜOĞLU ve fuar temsilcilerinin katılımları ile gerçekleşti.
- ESSİAD Standında üyelerin tanıtımı gerçekleştirildi.
- Soğutma Dünyası dergisi ve Endüstriyel Soğutma ve Soğuk Zincir eki dağıtıldı.
- ESSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Güray KORUN, Smyrna Global Co. Firma Sahibi Dr. Basile Jimmy Djimtombaye, ESSİAD Proje Uzmanı Sevda YEŞİLKAYA, Form Endüstri Tesisleri Satış ve Pazarlama Direktörü Serap KORUN
- ESSİAD geçmiş dönem Yönetim Kurulu Üyelerinden Hilmi SÖZER ESSİAD standını ziyaret etti.
- Gaziemir Şehit Serhat Sığnak MTAL öğretmen ve öğrencileri ESSİAD standını ziyaret etti.
- ESSİAD kurucu üyelerinden Hacı Ali Dinçer ESSİAD standını ziyaret etti.