Yorum yapılmamış

ESSİAD’ın gelenekselleşen Öğle Buluşması etkinliğinin dokuzuncusu, 04 Kasım 2019 tarihinde Prof. Dr. Ergün AYBARS’ın katılımları ile Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi Özel Günler Salonu’nda gerçekleşti. Prof. Dr. Ergün AYBARS’ın “Dünya Lideri Atatürk” konulu sunumuna ESSİAD Üyeleri yoğun ilgi gösterdi.

Etkinlik, Yönetim Kurulu Başkanı Güray KORUN’un açılış konuşması ile başladı. Konuşmasında dernek faaliyetleri ve yürütülen projelere değinen Güray KORUN, 05 Eylül 2019 tarihinde gerçekleştirilen ESSİAD Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda alınan kararları takiben; EHİS LAB Projesi’ne tahsis edilmek üzere ESSİAD tarafından Tire Organize Sanayi Bölgesi’nden arsa satın alındığının haberini paylaştı. Bu önemli gelişmeyi katılımcılara duyuran Korun, EHİS LAB Projemizin arsa alımının proje için önemli bir dönüm noktası olduğunu vurgulayarak arsanın alım sürecinde destek ve katkılarını esirgemeyen Tire Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti ve ESSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Metin AKDAŞ’a teşekkür ettiğini belirtti.

Korun’un konuşması sonrasında mikrofonu devralan, ülkemizin yoğun gündemine ara verip ESSİAD üyeleri ile birlikte olan; Prof. Dr. Ergün AYBARS, bilgi ve tecrübeleri ile Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının bağımsızlığa giden yolda yaşadıklarını ve Anadolu topraklarında tam bağımsız ve modern bir ülkenin kurulması yönünde atılan adımları tarihimizden örnekler ile birlikte anlattı.

Değerli bilgi birikimi ile o yıllarda yaşananları anlatan Prof. Dr. Ergün AYBARS, ESSİAD üyeleri ile bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.