Yorum yapılmamış

ESSİAD Okuldan İşe Projesi kapsamında, ESSİAD Genel Sekreteri Can İŞBİLEN, ESSİAD Okuldan İşe Komisyon Başkanı A. Sait GÜRSÖZ ve Komisyon Üyesi Mustafa ÖZER’in sunumları ile Gaziemir Şehit Serhat Sığnak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Bölümü 9-10-11. sınıf öğrencilerine sektör sunumu gerçekleştirildi.

Okulun Müdür Yardımcılarından Bilge ÖZEREN, Nursel KILIÇ ile Tesisat Teknolojileri ve İklimlendirme Alanı Şefi Mustafa KULAÇ, Alan Öğretmenleri Halil VAROL, Kadir ERGER, ESSİAD İdari İşler Sorumlusu Gülcan ÖRTEL ve Proje Uzmanı Sevda YEŞİLKAYA’nın katıldığı etkinlik öğrencilerin yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi.

ESSİAD Genel Sekreteri Can İŞBİLEN gerçekleştirdiği sunumda dernek ve sektörümüzün tanıtımını yaparak bu bölümden mezun olan öğrencilerin sektörümüzdeki iş potansiyeli, uygulama alanları, sektörel örgütlülük gibi önemli konulara vurgu yaptı. Ayıca özgeçmiş hazırlama, kariyer belirleme, sektörel hedefler ile ilgili detaylı bilgi aktardı.

Can İŞBİLEN’in sunumu sonrasında sözü Okuldan İşe Komisyonu Başkanı A. Sait GÜRSÖZ devralarak endüstriyel havalandırmanın sektörümüzdeki iş kolları arasında önemli bir bileşen olduğunu belirtti. Meslek lisesi öğrencilerine mutlaka sektörümüzü tercih etmeleri yönünde deneyimlerini paylaşarak nitelikli personel ihtiyacının giderilmesinin tesisat teknolojisi ve iklimlendirme bölümünü tercih edecek olan öğrencilere ihtiyaç olduğunu belirtti.

A.Sait GÜRSÖZ’ün sunumu sonrasında söz alan ESSİAD Okuldan İşe Komisyon Üyesi Mustafa ÖZER mesleki Vestel Eğitim Akademisi olarak şirket içi eğitimlerde mesleki ve kişisel eğitimlere önem verdiklerini belirtti.

Etkinlik sonrasında Gaziemir Şehit Serhat SIĞNAK MTAL Okul Müdürü İlker ESEN tarafından ESSİAD Genel Sekreteri Can İŞBİLEN’e plaket takdim edildi.