Yorum yapılmamış
« 1 arasında 2 »

 

ESSİAD’ın gelenekselleşen Öğle Buluşması etkinliğinin yedincisi, 10 Mayıs 2018 tarihinde Makina Mühendisi, GÖKÇÜOĞLU MAKİNA şirket sahibi H. İbrahim GÖKÇÜOĞLU’nun katılımları ile Hilton Garden Inn Otel’de gerçekleşti. Gökçüoğlu’nun Köy Enstitüleri hakkında zengin bilgilerini paylaştığı etkinliğe ESSİAD Üyeleri yoğun ilgi gösterdi.

Etkinlik, Yönetim Kurulu Başkanı Hakan SEMERCİ’nin sayın GÖKÇÜOĞLU’na teşekkür ettiği açılış konuşması ile başladı. Etkinliğe rekor katılım gösteren tüm ESSİAD Üyelerine teşekkür etti. Semerci’nin konuşması sonrasında mikrofonu devralan, öncelikle İzmir’deki EHİS Kümelenmesi’ nin başarısına değinen, sonrasında ise UNESCO tarafından örnek okul seçilen Köy Enstitüleri’nin kurulum aşamaları, amaçları ve geçmişten günümüze olan ektilerinden bahseden değerli sanayici H. İbrahim GÖKÇÜOĞLU, Türkiye’deki eğitim sistemi ve bu sistemin yegâne parçası olan değerli öğretmenlerin önemini vurguladı.

Konuk konuşmacımızın sunumunun bitiminden hemen sonra Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Metin AKDAŞ, eğitimin öneminin altını çizerek teşekkür konuşması yaptı.

Konuşması sonrasında, H. İbrahim GÖKÇÜOĞLU’ na, ESSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan SEMERCİ ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Güray KORUN tarafından teşekkür plaketi verildi.

Etkinliğin sonunda Yönetim Kurulu Üyeleri, etkinliğimizde bulunan ESSİAD üyesi annelerin Anneler Günü’nü, İlber ORTAYLI’ nın imzalı GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK kitabını takdim ederek kutladı.