Yorum yapılmamış

 

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), sektör ihracat pazarını genişletmek, ihracat çıtasını yükseltmek amacı ile hazırladığı aksiyon planlarını hayata geçiriyor. Önce Şili ve Arjantin ziyareti ile Güney Amerika pazarına giren İSİB, 22 Ekim’de Tanzanya’ya 44 kişilik bir heyet ile çıkarma yapacak.

2 günlük ziyarette Tanzanyalı kamu ve sektör yetkilileri ile bire bir görüşmeler yapacak olan heyet, sektör hakkında da bilgilendirici seminerler verecek.

İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ŞANAL, sektörün ihracatta son 7 yılda çok yol kat ettiğini, önümüzdeki süreçlerde de gidilmeyen pazarlarda yer almayı hedeflediklerini söyledi. Bu kapsamda önce Şili ve Arjantin ile başlayan ticari heyet programlarının Tanzanya ile devam ettiğini sonrasında da Lübnan, Mısır ve Kolombiya’ya heyet düzenleyeceklerini ifade eden Şanal, “ Ticari heyet organizasyonlarına ağırlık vereceğiz. Sektörümüzün ihracat yolculuğunda rotamızı belirledik. Önümüzdeki yıl yaklaşık 10 ülkede fuar ve ticaret heyetlerimizle yer alacağız. İhracat yapmanın, global pazarlarda mümkün olduğunca güçlü olabilmenin önemini kavradık. Sektörümüzün Avrupa pazarlarında yakaladığı başarıyı yeni pazarlarda da elde etmek için var gücümüzle çalışacağız. Yönetim kurulumuz, üyelerimizin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda en verimli Pazar araştırmalarını yapmak için yola çıktı. Birlik ve beraberlik içinde dünya pazarlarında hak ettiğimiz payı ve yeri alacağız” diye konuştu.