Yorum yapılmamış

İklimlendirme sektörünün önemli fuar organizasyonlarından biri olan Chillventa, Nuernberg’de 16-18 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleşti.

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği Şube Müdürü Ümit Çınar, Chillventa’da bu sene dünya çapından katılımcı rekoru olduğunu ifade ederek, Türkiye’den de 58 firmanın fuarda yer aldığını belirtti. Fuarda 45 ülkeden 1019 katılımcı olduğunu ve aynı zamanda 125 ülkeden 35 bin profesyonel ziyaretçi ve 302 kongre katılımcısı ile bir rekor kırıldığını belirten Çınar, “Chillventa fuarı soğutma ve klima sistemleri sektöründe uzmanlaşmış bir organizasyon. Fuara ülkemizden de güzel bir ilgi oldu. 9’u milli katılım olmak üzere 58 firmamız ürünlerini ve faaliyetlerini tanıtma imkanı buldu. Gerek bireysel, gerekse milli katılım olarak yer alan firmalarımız fuardan memnun ayrıldı. İSİB olarak da firmalarımızı ziyaret ederek yanlarında olduk. Konsolos yardımcımız da fuar alanını gezerek bizlere destek verdi” diye konuştu.

İSİB’in fuar alanında yaptığı reklam çalışmalarının da ilgi çektiğini belirten Çınar, hedeflerinin gerek tanıtım faaliyetleri, gerekse milli katılımlar ile gelecekte üyelerine yönelik daha etkin ve hedefe odaklı çalışmalar yapmak olduğunu sözlerine ekledi.

Milli Katılım Firmaları

  • Adana Teknik Soğutma San. ve Tic. Ltd. Şti.
  • Cenk Endüstri Tesisleri A.Ş
  • Gökçeler İç ve Dış Tic. A.Ş
  • İpek Endüstriyel Soğutma Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.
  • Niba Su Soğutma Kuleleri San. Tic. A.Ş
  • PFI Ortadoğu End. Kapılar ve Oto. Sis. San. Tic. A.Ş
  • Refkar Soğutma ve Isı Transfer Cihazları San. Tic. Ltd. Şti.
  • Savaşlar Tesisat Taah. Tic. Ltd. Şti.

Gökçeler İç Dış Ticaret A.Ş , Sezgin GÖKÇE: “Verimli bir fuar yaşadık”

Chillventa Fuarı bizim için gerçekten verimli geçti. Fuarın katılımcı profili oldukça profesyoneldi. Standımızı ziyaret edenler tamamiyle konusunda uzman ve ilgili insanlardı. Ziyaretçilerimizin içinde potansiyel müşterilerin olmasından memnunuz. Fuar sonrasında olumlu dönüşler olacaktır. 52 metrekarelik standımızda soğutma ekipmanları ve kompresörlerimizi sergiledik.  İSİB’in milli katılım firması olmaktan da memnunuz. Hiçbir teknik aksaklık yaşamadık. Her şey gayet güzel geçti. İSİB’e çok teşekkür ederiz.

Savaşlar Tesisat Taahhüt Tic. Ltd. Şti. Selçuk SAVAŞ ; “İSİB’e teşekkür ederiz”

Chillventa fuarı, beklentilerimiz çerçevesinde, gayet güzel geçti. Hiçbir sorun yaşamadık. 30 metrekarelik standımızda soğuk hava deposu cihazları, soğuk hava deposu kapıları, soğuk depo için poliüretan sandviç panellerimizi sergiledik. Fuara davet ettiğimiz firmalar ile standımızda görüşmeler yaptık. Profesyonel ziyaretçilerle buluşmak bizleri memnun etti. Nihai müşterilerle görüşmelerimiz oldu. İSİB’in milli katılım organizasyonu ile bu fuara 3. Katılımımız oldu. İSİB’in ilgisinden ve desteğinden de çok memnun kaldık. Birliğimize teşekkür ediyoruz.

 

Refkar Soğutma ve Isı Transfer Cihazları San. Tic. Ltd. Şti, Herman HAÇADURYAN : “Fuarda yeni ürünümüzle yer aldık”

Firmamız komponent üreticisi olmasına rağmen Chillventa fuarı bizim için çok verimli ve yoğun geçti. Normalde bize gelen ziyaretçiler, nihai ürün firmalarının 1/10’i kadar olurdu. 100’den fazla ziyaretçimiz oldu. Ziyaretlerin içeriğinden ve ziyaretçi profilimizden çok memnun kaldık. Yabancı bir firma ile bir anlaşma da imzaladık. Öte yandan Sırbistan’dan bir firma kendi standında bizim ürünümüzü sergiledi. Bu da bizi çok mutlu etti. 28,5 metrekarelik standımızda ısı değiştirici, evaporatör, kondenser ve yağ soğutucularımızı sergiledik. Ayrıca ilk defa karbondioksit için özel ısı değiştiricilerimizi teşhir ettik. Çok verimli ve hareketli bir fuar yaşadık. İSİB’e de çok teşekkür ederim, her şey çok güzel organize edilmişti. Bu bizim 4. Milli katılımız oldu. Önümüzdeki yıllarda da yine milli katılım organizasyonundan yararlanmayı istiyoruz.