Yorum yapılmamış

Hannover Messe Sodeks Fuarcılık tarafından organize edilen, destekleyen dernekler arasında yer aldığımız Uluslararası “ISK-SODEX”, HVAC&R, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma, Yangın, Havuz ve Güneş Enerjisi Sistemleri Fuarı, 29 Eylül – 2 Ekim 2021 tarihinde ISKAV, DOSIDER, İSKİD, İZODER, TTMD, POMSAD, SOSİAD, ESSİAD, MTMD ve KBSB iş birliğiyle Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.  

Fuarın uluslararası yapısına katkıda bulunacak olan B2B İkili İş Görüşmeleri, sektöre damga vuran bir ticaret hacminin yaratılmasını sağlayan, Ustalar Ligi ve ISK-SODEX Konferansları gibi önemli etkinlikleri de içinde barındıran ISK-SODEX Fuarı, 2021 yılında da fuarın yanı sıra düzenlenecek etkinliklerinin kapsamını genişletecek ve sektörün nabzını tutmaya devam edecek olup, ISK-SODEX Fuarı’na ilişkin önemli bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Web sitesi : https://www.sodex.com.tr

Online Kayıt İçin: https://www.sodex.com.tr/tr/ziyaretciler/online-kayit

FUAR TEŞVİKLERİ

  • T.C. Ticaret Bakanlığı

T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından 2014/4 sayılı “Sektörel Nitelikli Uluslararası Yurt İçi Fuarların Desteklenmesine İlişkin Karar” kapsamında ISK-SODEX 2021 Fuarı’na katılım sağlayacak Türk Ticaret Kanunu hükümleri çerçevesinde kurulmuş, ihracatçı birliğine üye şirketlerin stant kirası ve konstrüksiyon harcamalarının da belirli miktar ve oranlarda desteklenmesi uygun görülmüştür.

İlgili destek miktarlarına link aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.

  • KOSGEB (T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı)

İşletme Geliştirme, Büyüme ve Uluslararasılaşma Destekleri “Genel Destek Programı” kapsamında KOBİ’lerin faydalanabileceği Yurt İçi Fuar Desteği ile ilgili detaylı bilgiye link aracılığı ile ulaşıp, Genel Destek Programı Uygulama Esasları’nı inceleyebilirsiniz.

  • İzmir Ticaret Odası

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi İzmir Ticaret Odası ISK-SODEX 2021 İstanbul Fuarı’nı desteklemeye devam etmektedir. İZTO Fuar Teşvikleri ile ilgili detaylı bilgiye link aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

ISK-SODEX FUARI’NIN KATILIMCILAR İÇİN FAYDALARI

  • Önemli ve Kazançlı Bir Pazar: Türkiye’nin toplam ithalatı 198.6 milyar dolardır. 2002 yılına kadar Türkiye’ye yapılan uluslararası doğrudan yatırımlar 15,1 milyar dolar iken, 2003-2016 arasında 173.8 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. Türkiye’nin Avrupa’daki beşinci büyük pazar olması açısından ISK-SODEX İstanbul, sektör için benzersiz bir fırsat sunmaktadır.
  • Ziyaret Edilmesi Gereken Uluslararası Etkinlik: 36 farklı ülkeden 1.021 katılımcıya ev sahipliği yapan ISK-SODEX İstanbul, HVAC&R sektörünün uluslararası buluşma noktası haline gelmiştir. 2019 yılında yapılan ISK-SODEX İstanbul Fuarı’nı 106 farklı ülkeden 85.371 sektör profesyoneli ziyaret etmiştir. Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma, Yangın ve Güneş Enerjisi Sistemlerinin bütününe hakim olan, konuları tamamen kapsayan ISK-SODEX İSTANBUL Fuarı, tüm sektöre derinlemesine bir bakış açısı sağlamıştır. 2019 Yılı Fuar Raporuna link aracılığı ile erişim sağlayabilirsiniz.
  • Ticari Bağlantılar için Önemli Bir Platform: Uluslararası alım heyetleri, Ticaret Bakanlığı ve İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından organize edilmektedir. 44 farklı ülkeden 166 sektör profesyoneli İkili İş Görüşmeleri’ne katılmak için ISK-SODEX İstanbul’u ziyaret ettiler.
  • Türkiye’nin Önemli Jeopolitik Konumu: Türkiye; Asya, Orta Doğu, Afrika ve Türk Cumhuriyetlerine açılan kapı konumundadır. Bu durum, ISK-SODEX İstanbul katılımcılarının birçok potansiyeli yüksek ülkeye ulaşmalarını sağlamaktadır.
  • Yurtiçi ve Yurtdışı Etkin Tanıtımlar: ISK-SODEX İstanbul Fuarı için yurt içi ve yurt dışında etkin tanıtımlar yapılmakta olup dünyanın yaklaşık 10 farklı ülkesinde düzenlenen 10’dan fazla sektör fuarına katılım sağlanmaktadır. Yapılan yurtdışı tanıtım çalışmaları 20 farklı ülkede 30’dan fazla dergi ve portal ile yapılan iş birliği ve tanıtımlar ile desteklenmektedir. Yurtiçi Organize Sanayi Bölgelerinde yapılan tanıtım çalışmaları, şehir içi billboardlar, radyo reklamları, özel sponsorluklar ile desteklenen tanıtım çalışmaları tüm sektör dergileri ve portallarında da desteklenmektedir.
  • Forum Alanı: Tüm katılımcılar için ücretsizdir. (Kontenjanlarla sınırlıdır.)

ISK-SODEX satış ekibine ulaşmak için tıklayınız.