Yorum yapılmamış

İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meslek Fabrikası, bünyesinde yer alan kurs programları ile doğrudan işgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu nitelikler esas alınarak sektör ve alt sektörlere yönelik kurslar açmakta ve bu kurslar sayesinde belirlenen sektörlere nitelikli personel yetiştirmektedir.

İstihdama yönelik olarak sektörümüzün personel ihtiyacını karşılayacak MESLEK FABRİKASI kursları ve ESSİAD ile yapılabilecek işbirliği çalışmaları hakkında görüşmek üzere 13 Haziran 2017 tarihinde İBB Meslek Fabrikası Şube Müdürü Gökçe BAŞKAYA, Proje Koordinatör Yardımcısı Sevgi SEVİMLİ BANDIRMA, Eğitim ve İstihdam Birim Sorumlusu Ebru Tuba İNCİ ile toplantı gerçekleştirildi. Avrupa ve ABD’deki uygulamaları örnek alan Meslek Fabrikası bünyesinde açtığı kurslar ile meslek kazandırma çalışmalarna devam edecek.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Şef V. Zeynal UÇAR, ESSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk DOĞANCA ve Genel Sekreter Aylin GEL’in katılımları ile yapılan görüşmelerde sektörde çoğunlukla ihtiyaç duyulan Kaynakçılık, Saç İşçiliği, Soğutma Personeli vb mesleklerde sektördeki ihtiyaca göre açılacak istihdam garantili kurslarda İŞKUR’un sağlayacağı destekler belirlendi.

Meslek Fabrikası bünyesinde gerçekleştirilen ve EHİS Sektörü’ne yönelik birçok branşta düzenlenen kurslar hakkında görüşmelerin gerçekleştirildiği toplantıda işbirliği çalışmaları masaya yatırıldı.

EHİS Sektörü’ne Yönelik Açılan Kurslar

1. Bilgisayar destekli proje çizimi (Autocad)

2. Üç boyutlu grafik animasyon (3DS Max)

3. PLC

4. Hidrolik Elektrohidrolik

5. Pnömatik Elektropnömatik

6. Hidrolik Pnömatik Geliştirme ve Uyum Eğitimi

7. Katı-Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçiliği

8. Doğalgaz Yakıtlı Kalorifer Ateşçiliği

9. Kaynakçılık/YE

10. CNC Operatörlüğü

11. CNC Programlama

12. Temel Elektrik

13. Gazaltı Kaynağı

14. Sıhhi Tesisat

15. Kaynak Teknolojisi

16. Yenilenebilir Enerji Sistemleri

a.Biyogaz Sistemleri

b.Fotovoltaik Güç Sistemleri

c.Rüzgar Güç Sistemleri

d.Güneş Isıl Sistemleri

Meslek Fabrikası Hakkında: Sanayi ve hizmet sektörlerinin eleman ihtiyacına göre açılan kurslarda 75 farklı branşta eğitim verilen Meslek Fabrikası’nda doğrudan istihdama yansıyacak projede, ara personel ihtiyacı bulunan sektörler/branşlar; talep edilen niteliklere odaklanarak, yerel işgücü piyasasına paralel bir şekilde sürekli güncelleniyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Meslek Fabrikası Şube Müdürlüğü çatısı altında topladığı eğitim hizmetlerini üniversiteler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, meslek kuruluşları, Çalışma ve İş Kurumu İzmir İl Müdürlüğü ve diğer kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte yürütüyor. Detaylı bilgi için; www.ibbmeslekfabrikası.com