Yorum yapılmamış

TCI Akdeniz Konferansı, İzmir Kalkınma Ajansı, TCI Network, Ege İhracatçı Birlikleri, Ege Üniversitesi ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğiyle İzmir’de 14-15 Haziran 2012 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir.

İzmir Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Dr. Ergüder CAN, TCI Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Alberto PEZZİ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz KOCAOĞLU, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Nihat ERGÜN’ün açılış konuşmacısı, Cardiff Üniversitesi Sayın Prof. Dr. Philip COOKE, Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Sayın Tarık SÖNMEZ, Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Ahmet YAMAN’ın ana konuşmacı olduğu konferans etkinliği yoğun bir program çerçevesinde gerçekleştirildi.

Konferansın 14 Haziran 2012 günü programında Paralel Oturumlar 1-2 kısmında Akademi ve Uygulama ile ilgili sunumlar, Paralel Oturumlar 3-4 kısmında Ulusal ve Uluslararası Perspektif ile ilgili sunumlar başarı ile gerçekleştirildi.

Konferansın 15 Haziran 2012 günü programı Lund Üniversitesi Sayın Prof. Dr. Bjorn T. ASHEIM’ın açılış konuşması ile başlamış ve 10:00 – 12:00 saatleri arasında Tematik Kümelenme Paralel Oturumları gerçekleştirilmiştir.

Havalandırma, İklimlendirme ve Soğutma Endüstrisi Kümeleri olarak moderatörlüğünü Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı değerli hocamız Sayın Prof. Dr. Ali GÜNGÖR’ün yaptığı Kümelenme 3 oturumunda derneğimiz adına Genel Sekreterimiz Aylin GEL, AREA-Avrupa İklimlendirme ve Soğutma Birliği Başkan Yardımcısı Sayın Marco BUONİ, Politecnico di Torino Enerji Bölüm Başkanı Sayın Marco Carlo MASAERO sunum yapmıştır.

Öğleden sonraki oturumlarda Akdeniz’de Kümelenme:Benzerlikler ve Deneyimler, Kümelenme ve Sosyal Kalkınma oturumları düzenlenmiştir. Oturumlar sonrasında Kümelenmede İzleme ve Değerlendirme paneli düzenlenmiştir. Genel Değerlendirme ve Akdeniz Kümelenme Ağı’nın duyurusunun yapılması sonrasında oturumlar tamamlanmıştır.

TCI Akdeniz Konferansı sonrasında Swiss Otel Petek Salonu’nda Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hüseyin VATANSEVER, UNIDO Türkiye Bölgesel İşbirliği Merkezi Direktörü Sayın Süleyman YILMAZ, Montreal Protokolü Etkinlikleri Ulusal Program Koordinatörü Sayın Murat ÇEVİK, UNIDO Ulusal Koordinatörü Sayın Damla TAŞKIN, Yönetim Kurulu Yedek Üyemiz Sayın Suat KARAKAŞ, Genel Sekreterimiz Aylin GEL, VEGO Danışmanlık Sayın Vedat KUNT’un katılımları ile toplantı gerçekleştirilmiştir.

Akredite Test ve Analiz Laboratuvarı Projemiz ile ilgili sunum yapan Genel Sekreterimiz Sayın Aylin GEL, proje çalışmalarımızda geldiğimiz nokta ve faaliyetlerimiz ile ilgili bilgi vermiştir.