Yorum yapılmamış

ESSİAD Okuldan İşe Projemizin teknik gezi faaliyetleri kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü öğrencileri ile birlikte Tire Organize Sanayi Bölgesi, Tire Süt Kooperatifi ve Dinamik Isı A.Ş. ziyaret edilmiştir.

Derneğimizi temsilen Genel Sekreterimiz Sayın Aylin GEL’in katılımları ile gerçekleştirilen ziyaretlerde öğrenciler sektörümüzde üretilen cihazlar ve üretim aşamaları ile ilgili bilgi almışlardır.

Tire Süt Kooperatifi, ülkemizde örneği az rastlanır çalışmalardan birini gerçekleştirerek üreticiden tüketiciye malın doğru ve kaliteli bir şekilde ulaştırılmasını sağlamaktadır. Yine bu kapsamda hayata geçirmeyi planladıkları “Bizim Çitflik Projesi” ile birçok üreticinin ortak kullanabileceği süt sağım tesisi, biyolojik arıtma tesislerini bölgemize kazandımayı planlamaktadırlar.

Ayrıca üniversite öğrencileri ile işbirliği yaparak evlere her gün taze süt dağıtımını amaçlayan “Alo Süt Projesi”ne ortak olacak öğrencilere çağrı yapmaktadırlar.

Tire Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Sayın Galip DURMUŞ, Tire Süt Kooperatifi Başkanı Sayın Mahmut ESKİYÖRÜK, Dinamik Isı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Metin AKDAŞ ve Fabrika Müdürü Sayın Recep ETİ’ye misafirperverlikleri için teşekkürlerimizi sunarız.