Yorum yapılmamış

TTMD 13. Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojileri Sempozyumu 12 Nisan 2018 Perşembe günü Wyndham Grand Hotel’de başladı. 3 gün süren Sempozyuma ESSİAD’ı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Hakan SEMERCİ ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Güray KORUN katıldı.

Tesisat Mühendisliği konusunda çalışan araştırmacı, tasarımcı ve uygulamacıları bir araya getirerek bilgi alışverişinde bulunmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen ve Ana teması ”İklime Uygun Mekanik Tesisat Çözümleri” olan sempozyumda; Teknolojik sunumlardan ziyade hayata geçirilmiş örneklere ağırlık verildi. 

Aralarında ABD, Fransa, İtalya, Hindistan, Belçika ve Macaristan gibi yakın coğrafyadan 10’u aşkın ülkeden akademisyen, özel sektör ve STK temsilcisinin bulunduğu ısıtma, soğutma, yalıtım, iklimlendirme ve yenilenebilir enerji uzmanlarını bir araya getiren sempozyumda ele alınan bir diğer konu da yüksek yapılarda binaların işletmeye alınmasından bakım ve işletmesine kadar sürecin denetlenmesi konusu oldu. Bu alanda Türkiye’de de KİK (Kontrol, İşletmeye Alma, Kabul) (commissioning) sürecine uygun profesyonellerin yetiştirilmesi için REHVA’nın yürüttüğü eğitim programıyla ilgili TTMD ve REHVA arasında işbirliği anlaşması imzalandı.

Platin sponsorluğunu Aldağ, ve Mitsubishi Klima Sistemleri’nin üstlendiği 13. Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu’na ; Alarko Carrier, Daikin, Orm, Boreas, Bosch Yaşam Teknoloji, Çayırova Boru, Danfoss, Gelişim Teknik, Norm Teknik, Üntes, Viesmann, Wilo ve İklimlendirme Sanayii İhracatçıları Birliği destek veren markalar arasındaydı.

Derneğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Hakan SEMERCİ ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Güray KORUN’un katıldığı sempozyumun  Gala Yemeği 13 Nisan 2018 Cuma akşamı Pera Palas Hotel’de sektörümüzün yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.