Yorum yapılmamış

ESSİAD olarak 2010/08 sayılı UR-GE tebliği kapsamında gerçekleştirilmiş olan eğitim ve danışmanlık ihtiyaç analizi çalışması ve sonuçları ile firmalarımıza sunmayı planladığımız eğitim, danışmanlık, yurtdışı heyet organizasyonu ve satın alma heyet organizasyonlarını paylaşmak üzere 25 Nisan 2012 tarihinde Eğitim, Danışmanlık ve İhtiyaç Analizi Yol Haritası Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hüseyin VATANSEVER’in açılış konuşması ile başlayan toplantımızda T.C. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü KOBİ ve Kümelenme Destekleri Dairesi Dış Ticaret Uzman Yardımcısı Sayın Emrah SOĞANCI’nın sunumu ile devam etmiştir.

T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın destekleri ile ilgili sunum yapan Sayın Soğancı, ESSİAD’ın kümelenme çalışmalarını Bakanlık olarak yakından takip ettiklerini ve derneğimizin UR-GE Projesine bütün katılımcıların destek vermelerinin gerekliliğinin altını çizdi.

Eğitim, Danışmanlık ve İhtiyaç Analizi Raporu’nun sunumunu gerçekleştiren Derneğimizin Danışmanı Sayın Hakan ZOBU saha çalışması hakkında detaylı bilgi verdi.

Sunumlar sonrasında derneğimiz tarafından hazırlanan yol haritası kılavuzu proje katılımcılarımıza dağıtılarak eğitim, danışmanlık ve ihtiyaç analizi çalışması ile ilgili talepler toplanmıştır. Toplantı sunumlarına derneğimizin web sitesinde yer alan bilgi bankası bölümünden ulaşabilirsiniz