Yorum yapılmamış

Mütevelli Heyeti Üyesi olduğumuz ISKAV’ın kıymetli Yönetim Kurulu Başkanı, üyemiz Systemair HSK’nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, sektörümüzün değerli duayeni Vural EROĞLU 28.12.2017 tarihinde geçirdiği ani kalp krizi ile vefat etti.

Aslen Kilisli olan Vural EROĞLU, iklimlendirme serüvenine İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) aldığı makina mühendisliği eğitimi ile devam etti. Okul hayatından itibaren girişimci yapısıyla ön plana çıkan Eroğlu, 40 yılı aşkın süredir iklimlendirme ve havalandırma sektörüne emek vermeye devam ediyordu.

Sektörün Türkiye’deki gelişimine tanıklık eden Eroğlu, kendi firması olan HSK’yı 1981 yılında kurdu. Avrupa’nın önemli firmalarından olan Systemair ile 2012 yılında yollarını birleştiren HSK, kendi öz kaynaklarına ek olarak EBRD (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası) kredisi ile beraber 15 milyon Euro’luk yatırım yaparak 2017 yılında yeni fabrikanın açılışını gerçekleştirdi. Sanayici, işadamı ve makina mühendisi kimliği ile tanınan Eroğlu TOBB İklimlendirme Meclisi Üyesi olarak sektöre katkı vermeye devam ediyordu.

Ani ölümü ile iklimlendirme sektörü ve iş dünyasında büyük acı yaşatan Eroğlu’nun cenazesi 29.12.2017 tarihinde Zincirlikuyu Camii’nde kılınan öğle namazını takiben Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi.

ESSİAD ailesi olarak Vural EROĞLU’na Tanrı’dan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sektörümüze başsağlığı dileriz.