Yorum yapılmamış

Gençlere deneyimsel liderlik gelişimi tecrübeleri sunan global bir gençlik ağı olan ve 65 yılı aşkın bir süredir uluslararası stajlar ve gönüllülük imkanları ile genç liderliği aktiviteleri yürüten AIESEC, 124 ülkede deneyimsel öğrenme tecrübeleri sunmaktadır.

Yüksek öğrenim kurumlarında eğitim gören öğrenciler veya yeni mezunlar tarafından yönetilen, global, siyasi olmayan, kar için çalışmayan, bağımsız bir organizasyon olan AIESEC’in İzmir Şube Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Safa GÜNER ve Projeler Koordinatörü Sayın Gökçe ÇANKAYA 25 Eylül 2013 tarihinde dernek merkezimizi ziyaret etmiştir.

AIESEC İzmir Şubesi ile derneğimizin yapmış olduğu görüşmede, Uluslararası Staj Değişim Programı kapsamında gerçekleştirilebilecek işbirliği çalışmaları hakkında görüşülmüştür. Uluslararası Staj Değişim Programı ile 12 ile 52 hafta arasında değişen süreler içerisinde olmak üzere dünyanın 110 ülkesinin herhangi birinden üyelerimizin uygun bulacağı adaylar ile üyelerimizin firmalarında tam zamanlı olarak çalışarak ihracat ve ithalatına hem de İzmir’in gelişimine katkıda bulunulması hedeflenmektedir. Bu hizmetleri Ege Bölgesi’ndeki illere 46 yıldır sunan AIESEC İzmir, yürüttüğü çalışmalar sayesinde lokalde bulunan büyük, orta ve küçük ölçekli pek çok kurumsal firmaya ve KOBİ’lere birçok yarar sağlamaktadır. Firmaların yeni pazarlara açılmalarında ve bu pazarlarda yeni müşteriler kazanmalarında AIESEC stajyerlerinin oldukça büyük katkıları bulunmaktadır. Ayrıca stajyerler alan tecrübeleri ve yabancı dil avantajları ile işverenlerine birçok katma değer sağlamaktadır.