Yorum yapılmamış

İzmir Kalkınma Ajansı tarafından Doğrudan Faaliyet Desteği (DFD) kapsamında desteklenen

TR31/2011/DFD01/0010 nolu “Akredite Test ve Analiz Laboratuvarı İçin Fizibilite Çalışması” başlıklı projemizin kabul edilmesini takiben 18.10.2011 tarihinde projemizin açılış toplantısı yapılmıştır.

3 aylık proje dönemi içerisinde çalışmalarımız tamamlanarak fizibilite çalışması sona ermiştir. Proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetler hakkında kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla 15.12.2011 tarihinde Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi Ege Salonu’nda Akredite Test ve Analiz Laboratuvarı İçin Fizibilite Çalışması Projesi Kapanış Basın Toplantısı düzenlenmiştir.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hüseyin VATANSEVER, Proje Koordinatörümüz Sayın Hakan SEMERCİ, Yüksek İstişare Kurulu ve EHİS Yürütme Kurulu Başkanımız Sayın Metin AKDAŞ, ESSİAD’ın Kurucu Üyelerinden Sayın Mustafa K. Yapan, geçmiş dönem Yönetim Kurulu Başkanlarımız Sayın Halit ŞAHİN, Sayın Erdal TEKAN, ESSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Ege İhracatçı Birlikleri Proje Uzmanı Sayın Ekin TAŞKIN, Makine Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Sayın Mehmet ÖZSAKARYA, ESSİAD Üyeleri, Zobu Danışmanlık ve sektörümüzün değerli temsilcileri ve basın mensuplarının katıldığı basın toplantımızda, Proje Koordinatörümüz Sayın Hakan SEMERCİ gerçekleştirilen faaliyetler konusunda sunum yapmıştır.

Projenin ayrıntılarını kamuoyu ve değerli misafirlerimiz ile paylaşan SEMERCİ’nin ardından Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Akın KAYACAN konu ile ilgili bilgi aktarmıştır.

Akın KAYACAN, konuşmasında “Toplam proje maliyeti 2.048.800 İngiliz Sterlini (yaklaşık 6 milyon TL) civarındadır. Kurulacak olan laboratuvar toplam 15.000 m2 alanı kapsayacaktır. 4000 m2’si kapalı olarak kurulacak olan laboratuvarın ilk etapta 2000 m2’si kapalı alan olarak planlanmıştır. Bu alan, sektörümüzün ihtiyacı olan akredite test ve analiz laboratuvarı için yeterli bir alan olmakla birlikte, laboratuvar içerisinde EMC Laboratuvarı, akustik test odaları, soğuk oda cihazı test üniteleri, split klima test üniteleri, teşhir reyonları, vitrinler ve şişe soğutucuları test alanı, klima santrali ve genel test odaları gibi bölümler yer alacaktır.” diyerek sözlerine son vermiştir. Basın toplantısı sonrasında düzenlenen kahve molasında sektör temsilcilerimiz ile sohbet etme imkanı bulan basın mensupları ESSİAD’ın faaliyetleri ve hedeflenen çalışmaları ile ilgili bilgi almışlardır.