Yorum yapılmamış

Ege İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa TÜRKMENOĞLU ve Şube Müdürü Sayın Ekin TAŞKIN’ı ziyaret eden derneğimiz, ESSİAD faaliyetleri ve EHİS sektörü hakkındaki gelişmeleri paylaşmıştır.

Türkiye’nin 2023 yılı için 500 milyar dolar ihracat hedefi bulunduğunu hatırlatan Sayın Türkmenoğlu, “İhracatçı birliklerinin, sektörün tüm üyelerinin bir araya geldiği ve ihracatın sorunlarının görüşüldüğü, bir sinerjinin ortaya çıktığı bir ortamı sağladığını belirtti. Ege Bölgesi olarak 100 milyar dolar ihracat gerçekleştirebilecek potansiyeli ortaya koymak istediklerini” belirtti. ESSİAD olarak URGE projemiz ile Türkiye’de 5 milyar USD olan sektör ihracatının 2023’de 25 milyar USD hedefine ulaşmasına katkı sağladığımızı ilettik.

UR-GE Projemiz kapsamında derneğimize takdim edilen küme mükemmelliyet ödülü olan bronz etiket ve küme çalışmalarımız hakkında görüş alışverişi yapılan toplantıda EİB Uzman Yardımcısı Sayın Eda DİNER’in de katılımları ile Şube Müdürü Sayın Ekin TAŞKIN’a derneğimize olan katkılarından ve desteklerinden dolayı plaket takdim edilmiştir.

Sayın Taşkın, yurtdışındaki başarılı küme örneklerinden biri olan Danimarka Kümesi’nin çalışmaları ile ilgili derneğimize özel vereceği seminer ile ilgili bilgi aktarmıştır.