Yorum yapılmamış

Ege Plasder Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erol PAKSU ve Danışmanı A. Saniye Akgünlü derneğimize ziyaret gerçekleştirdiler. Toplantı sırasında dernek çalışmaları hakkında bilgi verildi ve birlikte yapılabilecek çalışmalar hakkında görüşüldü.

Plastik sanayicilerini temsil eden bölgedeki tek dernek olan Ege Plastik Sanayicileri Dayanışma Derneği (Egeplasder) 2001 yılında kurulmuş, halen 115 üyesi bulunmaktadır. Dernek, sektör sorunlarının çözümüne yönelik faaliyetlerde bulunmakta, yurt içi-yurt dışı fuar katılımı organizasyonları, sektörel dergi çalışmaları, mesleki eğitim seminer ve konferanslar düzenleyerek, AB ve devlet destekli projeler yürütmekte olup 2011 yılında da kurucu beş dernek ile birlikte PLASFED (Plastik Sanayicileri Federasyonu) kuruluşunu gerçekleştirdi.

EBSO ve Ege Plasder işbirliği ile ilk plastik ihtisas sanayi bölgesi olan “Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesini” plastik sektörüne kazandırma çalışmaları da hızla devam ediyor. Sayın Salih ESEN Başkanlığındaki OSB Yönetim Kurulunda, Sayın Erol PAKSU, aynı zamanda ESSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı olan Sayın Metin AKDAŞ, Menemen Belediye Başkanı Sayın Tahir ŞAHİN ve  Sayın M. Kazım SERTDEMİR görev yapmaktadır. Ege Plasder-İMPİOSB işbirliği ile de sektöre yönelik projeler yürütülmektedir. ESSİAD olarak yürütmeyi planladığımız mesleki yeterlilikler ile ilgili akredite sınav merkezi olma yolundaki hedefimiz hakkında Ege Plasder ile görüş alışverişi gerçekleştirildi.

Sektörümüzün önemli hedef müşterileri arasında olan, plastik sanayicileri tarafından 5000 kişiye istihdam ve ülke ekonomisine katma değer sağlayacak İMPİOSB’de halen ikisi uluslararası çapta olmak üzere 6 firma tesis yatırımına başlamış, 7 firma da önümüzdeki aylarda yatırımlarına başlayacaktır.