Yorum yapılmamış

İklimlendirme sektörünün en prestijli fuarı olarak kabul edilen Mostra Convegno Expocomfort, Mart ayında İtalya’nın Milano şehrinde kapılarını ziyaretçilerine açtı. Derneğimizin toplam 14 firma ile gerçekleştirdiği KOSGEB Destekli MCE 2016 Yurt Dışı İş Gezisi programı bu yıl da oldukça başarılı geçti.

2 yılda bir gerçekleştirilen, İklimlendirme sektörünün en prestijli ve gözde fuarı olan Mostra Convengo Expocomfort, bu yıl da dünyanın dört bir yanından firmaları ağırladı. Sergi standlarının yanı sıra sektöre yönelik seminerler, konferanslar ile özel firma toplantılarını da bünyesinde barındıran fuara ESSİAD, İZKA desteği ile yürüttüğü proje kapsamında kurulmakta olan EHİS Akretdite Test ve Analiz Laboratuvarı’nın da tanıtıldığı stand ile katılım gösterdi.

Derneğimizin organize ettiği KOSGEB destekli Yurtdışı İş Gezisi Programı ikili görüşmeleri kapsamında katılımcı firmaların Atisa Aero, Dixell-Emerson ve Nicotra-Gebhardt ile yaptıkları ikili görüşmeler oldukça verimli geçti.

Organizasyonda yer alan teknik gezi ziyaretinde İtalya’nın Alessandra bölgesi, Casale Monferato Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyette olan Sanden Vendo firması ziyaret edildi. Fabrika ziyareti sırasında üretim teknikleri hakkında bilgi edinildi.

Bir diğer önemli görüşme ise derneğimiz ile ATF (İtalya Soğutma Teknisyenleri Derneği) arasında gerçekleşti. ATF’nin Genel sekreteri Dott. Marco Buoni ve Dış İlişkiler Sorumlusu Federico Riboldi ile gerçekleştirilen görüşmede Buoni, İtalya ve İngiltere’deki eğitim enstitülerinden eğitmenlerin Türkiye’ye gelerek sektörümüze yönelik eğitimler verebileceğini belirtti. Özellikle “Geleceğe Değer Katmak” adlı AB projemiz kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetler hakkında ATF ile görüş alış verişi yapıldı.

Hem derneğimiz hem de üyelerimiz için oldukça verimli geçen fuarda, İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanan Üye Profil Kataloğu,derneğimizin yayın organı olan Soğutma Dünyası dergisi ve EHİS LAB tanıtım broşürlerinin dağıtımı gerçekleşti.