Yorum yapılmamış

 

 

 

 

 

 

Derneğimiz öncülüğünde kurulacak ve Türkiye’de ilk merkezlerden birisi olacak ‘EHIS LAB Uluslararası Akredite Test ve Analiz Laboratuvarı’nın yer tahsis protokolü 31.03.2015 tarihinde imzalandı.

Tepekule Kongre Merkezi’nde düzenlenen törene İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Rektörü Sayın Mustafa GÜDEN, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hakan SEMERCİ, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Hüseyin VATANSEVER, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Genel Sekreteri Sayın Murat YILMAZÇOBAN ve yüklenici firma KSC Yapı Proje Müdürü Atilla ÖZTÜRK ile İş Geliştirme Sorumlusu Sayın Engin GÜNER katıldı.

İklimlendirme sektöründe test ve analiz konusunda Türkiye’nin dışa bağımlılığını ortadan kaldıracak olan EHİS LAB Akredite Test ve Analiz Laboratuvarı projemizin temeli atıldı.
Derneğimiz öncülüğünde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nün (İYTE) Teknokent bünyesinde yaklaşık 15 bin m2’lik alanda kurulacak olan tesisin temel atma töreni 12. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi ve TESKON Fuarı’nda gerçekleştirildi.