Yorum yapılmamış

Derneğimizin 2013-2015 Yılı Etkinlik Programı kapsamında, 05-06 Ekim 2013 tarihleri arasında üyelerimizin ve değerli ailelerinin katılımları ile ESSİAD Hafta Sonu Organizasyonu düzenlenmiştir.

Seyahat programımızın ilk gününde dernek merkezimizde katılımcılarımız ile buluştuktan sonra Türkiye’nin oksijen deposu Kaz Dağları’na doğru yola çıkılmıştır. Kaz Dağları yolculuğumuzun ilk durağı olan Sarıkız Heykeli ve daha sonra Edremit Güre Bölgesi’nde yer alan ve Unesco’dan özel ödül almış, Türkiye’nin ilk Etnografya Müzesi olan Tahtakuşlar Müzesi ziyaret edilmiştir.

Tahtakuşlar Müzesi, İlkokul Öğretmeni Sayın Alibey KUDAR tarafından Güre Belediyesi sınırları içerisinde Tahtakuşlar Köyü’nde kurulmuş olan özel etnografya galerisidir. Galeri’de Orta Asya’dan Türkiye’ye göç eden Konar-Göçer Türk Boyları’nın ilginç ve özgün kültür varlıkları, giyim eşyaları, aletleri, halıları ve çadırları sanat galerisinde her tür sanat yapıtları yıl boyunca sergilenmektedir.

Tahtakuşlar Müzesi gezisinden sonra konaklama yapacağımız otel olan Saruhan Güre Termal Otel’e doğru yola çıkılmıştır. Programımız kapsamında İzmir Ekonomi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (EKOSEM) Öğr. Gör. Sayın Sedef UZGÖREN’in sunumları ile Duygu Yönetimi Semineri düzenlenmiştir.

Seminerimiz sonrasında katılımcılarımız ile birlikte akşam yemeği yenerek canlı müzik eşliğinde keyifli gecemiz sona ermiştir.

Programımızın ikinci gününde Kaz Dağları’nın denize bakan yamacında bulunan orman içinde çok hoş manzarası ve panaroması olan Hasanboğuldu Göleti gezilmiştir.

Bu ziyaretlerin ardından Türkler ve Rumların bir arada yaşadığı ilginç mimarisiyle dikkat çeken Cunda (Alibey) Adası’na gidilerek tarihi sokaklarında dolaşılmış, yemek molası sonrasında İzmir’e dönülmüştür.

Organizasyonumuza katılarak bizlerle birlikte olan İzmir Ekonomi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’ (EKOSEM)’den değerli hocamız Sayın Öğr. Gör. Sedef UZGÖREN’e ve sponsorumuz Doğu İklimlendirme Ekipmanları Ltd. Şti.’ye teşekkürlerimizi sunarız.