Yorum yapılmamış

Endüstriyel Havalandırma, İklimlendirme, Soğutma sektöründe faaliyet gösteren ESSİAD üyelerinin ve sektör firmalarının katılımları ile sektörümüzü yakından ilgilendiren Florlu Gazlar mevzuatında gelinen son nokta ve sektör firmalarımızın yapması gereken çalışmalar hakkında bilgi aktarmak amacıyla ESSİAD tarafından Klas Klima sponsorluğunda 27 Haziran 2019 tarihinde Dr. Kadir İSA’nın sunumu ile F-Gaz Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

ESSİAD Üyeleri ve sektör temsilcilerinin yoğun katılımı ve ESSİAD üyelerinden Klas Klima’nın sponsorluğunda düzenlenen seminer ESSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Güray KORUN’un açılış konuşması ile başladı. Korun konuşmasında F-gaz sürecini ESSİAD’ın hassasiyetle takip ettiğini ve üyelerimize ve sektörümüze süreci anlatmak için bu seminerin düzenlendiğini belirterek sözü Dr. Kadir İSA’ya bıraktı.

Dr. Kadir İSA sunumunda Küresel Isınma ve İklim Değişikliği, CFC’lerden Günümüze Süreç, Soğutkan Yönetim Planının (RMP) Bileşenleri, Düşük GWP (Küresel Isınma Potansiyeli)’li Soğutkanların Özellikleri, Florlu Sera Gazlarına (F-Gaz) giriş, F-Gaz Yönetmeliğin Amacı, F-Gaz Yönetmeliğinin Bileşenleri, F-Gaz Yönetmeliğinde Minimum Yeterlilik Tanımları, Ulusal F-Gaz Yönetmeliği kapsamındaki güncel gelişmeleri aktardı. ESSİAD Okuldan İşe Projesi kapsamında, Konak Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin mesleki eğitimde eğitimcinin niteliğini artırmak ve nitelikli teknik elemanın yetiştirilmesini desteklemek amacıyla, Türkiye genelindeki Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı öğretmenleri için düzenlediği Temel İklimlendirme Sistemleri Kursu çerçevesinde, Türkiye’nin farklı illerinde görev yapan teknik öğretmenlere de  F-Gaz ile ilgili süreç hakkında bilgi verilmiştir.