Yorum yapılmamış

Hindistan’daki gıda israfını önlemek amacıyla 101 soğuk zincir projesinin Hint Hükümeti Gıda İşleme Endüstrileri Bakanlığı tarafından onaylandığı bilgisi Yeni Delhi Ticaret Müşavirliği ve İSİB tarafından ESSİAD’a ulaştırılmıştı. Bu kapsamda Soğuk Oda ve  Soğutma Grubu Üreticisi ESSİAD üyelerinin katılımları ile 8 Mayıs 2017 tarihinde “Hindistan Soğuk Zincir Yatırımları” konulu toplantı düzenlenmiştir.

İlgili toplantıda; kümelenme anlayışı çerçevesinde bu potansiyel iş fırsatlarını içeren projede birlikte yer alınması ve izlenebilecek yol haritaları konusunda değerlendirmeler gerçekleştirildi. Ayrıca 12-14 Aralık 2017 tarihlerinde Hindistan’ın Mumbai kentinde gerçekleştirilecek olan India Cold Chain Show 2017 Fuarı hakkında görüşüldü.

India Cold Chain Show 2017 hakkında: İlgili fuara İSİB tarafından yeterli katılım sağlandığı takdirde Milli Katılım Organizasyonu düzenlenecektir. India Cold Chain 2017 Fuarı’na katılacak olan firmaların T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından 2009/5 sayılı Tebliğ çerçevesinde stand katılım bedeli (nakliye, gümrük, stand konstrüksiyon) ve bir firmadan toplam 2 firma temsilcisinin ekonomi sınıfı gidiş – dönüş uçak bileti %50 oranında desteklenecektir. Bununla birlikte, Hindistan 2017 yılında 20 puan ilave destek sağlanacak hedef ülkeler arasında yer almakta olup, teşvik oranlarına 20 puan ilave edilecektir. Bu nedenle nihai destek oranı %70 olacaktır. Milli katılım kapsamında gerçekleştirilen fuar katılımlarının firmalara sağladığı avantajlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için İklimlendirme Sanayi İhracatçılar Birliği ile iletişim kurabilirsiniz.