Yorum yapılmamış

Sektörümüzün yurtiçinde düzenlenen önemli fuarlarından biri olan Sodex Ankara Fuarı 10-13 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ankara Ticaret Odası (ATO) Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

ESSİAD’ı temsilen Genel Sekreter Aylin GEL ve Kurumsal İletişim ve Muhasebe Sorumlusu Gamze AKÇAY’ın katıldığı fuarda Doğal Gaz, Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma, Jeotermal ve Güneş Enerjisi Sistemleri konularında faaliyet gösteren firma ve kuruluşlar ürün ve hizmetlerini sergilediler.

Türkiye’nin başkenti, sektör için stratejik önem taşıyan birçok resmi kurum ile olan yakınlığı ile Ankara, ısıtma, soğutma, klima, havalandırma, pompa, vana, tesisat sektörlerinin profesyonel katılımcı ve ziyaretçilerini bir araya getirdi.  Ayrıca Sodex Ankara Fuarı konferansları da bünyesinde topladı. 11 Mayıs 2017 tarihinde T.C. Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı’ndan Yasemin DEMİRCİOĞLU «Piyasa Denetimi ve Gözetimi», T.C. Ekonomi Bakanlığı’ndan Türker KOCAMIŞ «Yatırım Teşvikleri», T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Esra TOMBAK ve Ferdi KESKİN «Binalarda Enerji Verimliliği» ile ilgili, 12 Mayıs 2017 tarihinde ise Türk Eximbank’tan Haydar ÖZTÜRK ve Münevver KAPLAN AKAR «İhracat Sigortası ve Krediler», OAİB’den Neşe TURABIK BÜYÜKGÖZ «İhracatta Devlet Yardımları» ile ilgili sunum gerçekleştirdi.

Yurt içi ve yurt dışından birçok sektör profesyonelinin yanı sıra, sektörün gelecek nesil nitelikli elemanlarını oluşturacak olan ilgili bölümlerdeki birçok lise ve üniversite öğrencisi, çevre illerden ziyaretçiler fuarı gezme imkanı buldu. Katılımcı firmalar kamu sektörüyle ve çevre illerdeki müşterileriyle buluşurken, ziyaretçiler de sektördeki en son yenilikleri takip etme olanağı buldular.