Yorum yapılmamış

Okuldan İşe Projemiz kapsamında bahar döneminin son sektör sunumunu İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği öğrencilerine 15.05.2015 tarihinde gerçekleştirdik. Daikin Yeşil Enerji & Çevre Bölüm Koordinatörü Sayın Dr. Andaç YAKUT, Daikin İnsan Kaynakları Şefi Özge Korkmaz ve İmeksan İnsan Kaynakları Sorumlusu Sayın Gizem ARVUZ’un katkılarıyla sektör sunumumuz başarı ile gerçekleştirilmiştir. İmeksan Akademi eğitim programları hakkında detaylı bilgiler paylaşılmıştır. Daikin’in Sakura projesinin tanıtımının yapıldığı toplantıya öğrenciler yoğun ilgi göstermişlerdir.

Daikin Türkiye; KOSGEB ve KalDer işbirliği ile hayata geçirdiği Sakura Projesi kapsamında üniversite mezunu girişimci kadınlara kendi işlerinin patronu olma fırsatı sunuyor. Sakura Projesi ile girişimci kadınlar, önce eğitim ardından da işyeri desteği alarak iş hayatına atılacak. İlk yılında 8 kadını iklimlendirme sektörüne kazandırmış olan proje kapsamında 3’üncü yılın sonunda 100 girişimci kadın işyeri sahibi olarak girişimcilik kariyerine başlayacak.
Bu yıl Sakura Projesi’ne 29 Mayıs tarihine kadar başvuruda bulunan kadın girişimci adaylardan 45 kişi, eğitim sürecinden sonra iş yerini açmaya hak kazanacak.

Proje Hakkında Detaylı Bilgi: http://www.daikinakademi.com/Sakura-Projesi/Proje-Hakkinda