gulcan gulcan Ocak 18, 2023 Yorum yapılmamış

ESSİAD Yüksek İstişare ve Yönetim Kurulu Üyeleri Dernek Üyelerinden Nursaç Havalandırma’yı Ziyaret Etti

 

16 Ocak 2022 tarihinde ESSİAD Yüksek İstişare ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sasalı’daki yeni fabrikasında faaliyetlerine devam eden Nursaç Havalandırma Genel Müdürü ve ESSİAD Yüksek İstişare Kurulu Üyesi A. Sait GÜRSÖZ ve Nursaç Havalandırma Genel Müdür Yardımcısı Hilmi GÜRSÖZ’ü ziyaret etti.

EBSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve ESSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Metin AKDAŞ, Yüksek İstişare Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan SEMERCİ, Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri Akın KAYACAN, Mustafa E. DERYAAŞAN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Güray KORUN, Genel Sekreter Turan MUŞKARA ve Yönetim Kurulu Üyesi Burak SATOĞLU’nun katıldığı ziyarette dernek faaliyetleri ve yürütülen projeler hakkında görüşmeler gerçekleştirilmesi sonrasında Nursaç Havalandırma’nın yeni fabrikası gezildi.

 

 

 

gulcan gulcan Mart 24, 2022 Yorum yapılmamış

Temel Soğutma ve Bakır Boru İşçiliği Kursu Kapsamında Teknik Eğitim Programı Gerçekleştirildi

ESSİAD Okuldan İşe Projesi kapsamında; 22-23 Mart 2022 tarihleri arasında ESSİAD ve Konak Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğinde mesleki eğitimde eğitimcinin niteliğini artırmak ve nitelikli teknik elemanın yetiştirilmesini desteklemek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Türkiye genelindeki Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı öğretmenleri için “Temel Soğutma ve Bakır Boru İşçiliği Kursu” kapsamında teknik eğitim programı gerçekleştirildi.

ESSİAD Onursal Üyesi ve Konak Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı Uzman Teknik Öğretmeni Fevzi BALKAN ve  Mimar Sinan MTAL Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı Program Koordinatörü Ayhan KARACA’nın katılımları ile gerçekleştirilen teknik eğitim programının ilk günü Torbalı’da yer alan  Aera İklimlendirme ve Form Endüstri Tesisleri ziyaret edilerek iklimlendirme sektöründe üretilen cihazlar ve test uygulamaları konusunda bilgi alındı.

İkinci günü ise Kemalpaşa’da yer alan Ahmet Yar Soğutma ve İmbat Soğutma ziyaret edilerek üretim tesislerinde soğutma uygulamaları ve AR-GE konusunda bilgi alındı.

İzmir Kalkınma Ajansı’nı Ziyaret Ettik

İzmir Kalkınma Ajansı’nın 4 Mayıs 2011 tarihinde ilan ettiği 2011 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği (DFD) kapsamında, 14 Temmuz – 23 Ağustos 2011 tarihleri arasında İzmir Kalkınma Ajansı’na derneğimiz tarafından sunulan “Akredite Test ve Analiz Laboratuarı İçin Fizibilite Çalışması” projemiz ve kurum ziyaretlerimiz kapsamında 18.08.2011 tarihinde İzmir Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Dr. Ergüder CAN’ı ziyaret ettik.

Planlama Programlama Koordinasyon Birim Şefi Sayın Sibel ERSİN ve Birim Uzmanı Sayın Filiz MOROVA’nın da katıldığı toplantıda ESSİAD’ın projeleri ve sektörümüz ile ilgili bilgi alışverişinde bulunulmuştur.

ABİGEM Direktörü Ebru DİNÇER Derneğimizi Ziyaret Etti

İzmir ABİGEM Direktörü Sayın Ebru DİNÇER 15.08.2011 tarihinde derneğimizi ziyaret ederek İzmir Kalkınma Ajansı’na sunmuş olduğumuz “Akredite Test ve Analiz Laboratuarı İçin Fizibilite Çalışması”nın eğitim ve danışmanlık analizi ile ilgili bilgi almıştır.

EBSO 40. Soğutma Sanayi Meslek Komitesi Derneğimizi Ziyaret Etti

Ege Bölgesi Sanayi Odası 40. Soğutma Sanayi Meslek Komitesi 18.08.2011 tarihinde derneğimizi ziyaret etmiştir.

Soğutma Sanayi Meslek Komitesi Başkanı ve Derneğimizin kurucu üyelerinden Sayın Mustafa Kemal YAPAN, Meclis Üyesi, Üye İlişkileri Çalışma Grubu Başkanı ve Yayın Kurulu Başkanımız Sayın Murat KURTALAN, Meslek Komitesi Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyelerimizden Sayın Kerim GÜMRÜKÇÜLER ve Sayın Ömer BARLAS’ın katıldığı toplantıda sektörümüzdeki Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) uygulaması ve HCFC’lerin Sonlandırılması Yönetim Planı Projesi ile ilgili toplantı yapılmıştır.