Yorum yapılmamış

 

 

 

 

 

 

 

 

Derneğimizin yürütmüş olduğu T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen UR-GE (Uluslararası Rekabet Yeteneğinin Geliştirilmesi) Projemiz kapsamında, proje katılımcılarımız ile birlikte yemekli toplantı düzenledik.

UR-GE projemiz kapsamında düzenlenen eğitimler, yurtdışı heyet gezisi faaliyetlerimiz ile birlikte EHİS Akredite Test ve Analiz Laboratuvarı Projemizin ele alındığı toplantıda tüm katılımcılarımızın genel görüşlerine yer verilmiştir. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hüseyin VATANSEVER tarafından gerçekleştirilen açılış konuşması sonrasında Genel Sekterimiz Sayın Aylin GEL projelerimiz ile ilgili sunumlarını gerçekleştirmiştir.

Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Sayın Akın KAYACAN’ın da söz aldığı toplantıda, düzenlenen eğitimlere katılan firmalarımıza teşekkür ederek eğitimlere daha fazla katılımcı sağlanması gerektiğini belirtmiştir.

Bununla birlikte EHİS Akredite Test ve Analiz Laboratuvarı Projemiz ile ilgili gelinen son noktayı UR-GE Proje katılımcılarımız ile paylaşan Sayın Kayacan sektörümüze hizmet edecek olan EHİS Akredite Test ve Analiz Laboratuvarın kurulumuna destek çağrısında bulunmuştur.

Laboratuvarda yer alması planlanan modüller:

Fan-coil test ünitesi,
Klima santrali test ünitesi,
Soğuk oda cihazı ve split klima test ünitesi,
Şişe soğutucuları, teşhir vitrin ve reyonları, derin dondurucular test ünitesi,
Chiller test ünitesi,
Gürültü test ünitesi,
Elektrik test ünitesi,
EMC (elektromanyetik uyumluluk) test ünitesi,
Çevre elemanları (tesisat vb.).